Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Ladronku dorazí tisíce běžců, závod odstartují Jágr a Strýcová
Běžecký závod na Ladronce a v jejím bezprostředním okolí. Foto: ČEZ

Na Ladronku dorazí tisíce běžců, závod odstartují Jágr a Strýcová

Už v sobotu 7. října se uskuteční pražský závod ČEZ RunTour. Více než tři tisícovky běžců si na největším závodě rodinného seriálu užijí krásné tratě v parku Ladronka i bohatý doprovodný program, který svou účastí ozdobí hokejista Jaromír Jágr, tenistka Barbora Strýcová či olympionička Marcela Joglová.

ČEZ RunTour Praha je královským závodem celé sezony. Nejenže se ho účastní nejvíce běžců a koná se na velmi rychlé trati s krásným výhledem na hlavní město, ale také na něm můžete potkat nejvíce ambasadorů a známých osobností.    

V loňském roce běžela také například tenistka Barbora Strýcová, která se sice letos na start postavit nemůže, ale závod si užije v nové roli: olympijská medailistka, semifinalistka dvouhry a letošní vítězka čtyřhry Wimbledonu se bude podepisovat fanouškům, předávat ceny vítězům a zapojí se také do charitativních akcí.

Běžci i fanoušci si budou moci odnést i podpis Jaromíra Jágra, olympijský vítěz z Nagana odstartuje závod ČEZ RUN 10 KM.

Program odstartuje už dopoledne, kdy se na start postaví děti. Při Lupilu bězích je čekají tratě na 500 a 1000 metrů. V pravé poledne pak zazní startovní výstřel rodinného běhu na 3 km. Následovat bude PUMA RUN 5 KM a ČEZ RUN 10 KM.

Olympionička povede vlastní tým

Na nejdelší trati budou závodit také dvou- a čtyřčlenné štafety, které jsou novinkou této sezony ČEZ RunTour pro všechny běžce, co se chtějí podělit o závodní kilometry i běžeckou radost. Pražský závod ovšem bude výjimečný – zúčastní se ho totiž speciální běžecký tým, jaký Česko ještě nevidělo a jaký spojuje generace, profesionály i hobíky z Česka a Slovenska.

Ti všichni utvořili narozeninový tým PUMA 75 v čele s olympioničkou Marcelou Joglovou. Kapitánka týmu Eva Seidlová je dokonce stejně stará jako tahle legendární značka. PUMA tak společně s týmem oslaví na pražském závodu ČEZ RunTour své 75. výročí. Tým doplní pražský umělec Jan Bican a mistr Slovenska v půlmaratonu Martin Rusina.

Každý krok pomáhá

Účastníci závodů ČEZ RunTour neběhají jen pro sebe, běhají totiž i pro lidi, kteří v životě musejí překonávat náročné překážky. Z každého zaplaceného startovného tak putuje 50 korun nadaci Leontinka, která pomáhá nevidomým mladým lidem.

Díky spolupráci společnosti ČEZ s RunTour také běžci při každém závodě pomáhají dětskému domovu z konkrétního závodního regionu.

„Tentokrát se budeme snažit vyběhat 70 tisíc korun na pomoc Dětskému domovu v Mladé Boleslavi, který by tyto prostředky využil na nový nábytek, aby dětem vytvořil útulnější náhradní domov. Předem děkujeme všem, kdo dětem pomohou,“ říká ředitel závodu Marek Pirzkall z pořádající agentury VMLY&R.


Autor: Hla

Zdarma: Jóga na Kampě

Dnes v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

Včera v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

16. června 2024 v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Další články
Nahoru