Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Ladronce se otevírá velké discgolfové hřiště pro veřejnost. Vstup i půjčování disků je zdarma
Na discgolf lze kromě Prahy narazit na mnoha místech v republice, třeba na Monínci. Ilustrační foto: moninec.cz

Na Ladronce se otevírá velké discgolfové hřiště pro veřejnost. Vstup i půjčování disků je zdarma

Fanoušci atraktivního mladého sportu – discgolfu, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě, budou mít v Praze svoje další hřiště. Je v metropoli největší a druhé nejrozsáhlejší v České republice. Slavnostně bude pro veřejnost otevřeno v pondělí 12. května u usedlosti Ladronka v Praze 6.

Kde si lze v Praze zahrát discgolf

U Chodovské tvrze, Praha 11
Centr. park Stodůlky, Praha 13
Krejcárek, DDM Ulita, Praha 3
Ladronka, Praha 6 (od 12. 5.)

Discgolf vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše. Ten je místo golfové jamky. Hráč, který projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, v případě Ladronky 9 košů s celkovou délkou 868 metrů, se stává vítězem.

„Discgolf je sport, který dokáže zaujmout všechny napříč generacemi i společenským postavením. Discgolf je aktivita na nedělní odpoledne s rodinou, ale i vrcholový sport,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport a volný čas.

Koše jsou dle Balatky rozmístěny na místa, kde je minimální riziko, že by se hráči střetli s bruslaři nebo cyklisty a nejsou tak ohroženy již zavedené aktivity.

„Nové hřiště se řadí k nejnáročnějším u nás, jak délkou, tak obtížností. Jeden z velkých turnajů discgolfové ligy Czech Open se na Ladronce koná od roku 2003. Dosud probíhaly turnaje pouze na dočasně instalovaných koších. To svědčí o dlouhodobé tradici discgolfu na břevnovské pláni,“ říká Přemysl Novák, designér parku.

Hřiště je zdarma přístupné každému. Disky jsou k zapůjčení v usedlosti Ladronka. Nebo si každý může donést vlastní. V pondělí 12. května bude v 11 hodin hřiště slavnostně otevřeno. O dvě hodiny později proběhne výuka hry pro veřejnost a v 15 hodin se bude moci kdokoli zúčastnit turnaje pro veřejnost.


Autor: Jan Boháč

Praha 1: Turnaj v nohejbalu trojic

Dnes ve 12:08

Tradiční turnaj v nohejbalu trojic O pohár Prahy 1. Oblíbené klání se koná 16. března od 10 hodin v tělocvičně ZŠ Truhlářská.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Další články
Nahoru