dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
13°C
Na Ladronce se otevírá velké discgolfové hřiště pro veřejnost. Vstup i půjčování disků je zdarma
Na discgolf lze kromě Prahy narazit na mnoha místech v republice, třeba na Monínci. Ilustrační foto: moninec.cz

Na Ladronce se otevírá velké discgolfové hřiště pro veřejnost. Vstup i půjčování disků je zdarma

Fanoušci atraktivního mladého sportu – discgolfu, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě, budou mít v Praze svoje další hřiště. Je v metropoli největší a druhé nejrozsáhlejší v České republice. Slavnostně bude pro veřejnost otevřeno v pondělí 12. května u usedlosti Ladronka v Praze 6.

Kde si lze v Praze zahrát discgolf

U Chodovské tvrze, Praha 11
Centr. park Stodůlky, Praha 13
Krejcárek, DDM Ulita, Praha 3
Ladronka, Praha 6 (od 12. 5.)

Discgolf vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků hráč hází létající talíř, který se snaží umístit do discgolfového koše. Ten je místo golfové jamky. Hráč, který projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, v případě Ladronky 9 košů s celkovou délkou 868 metrů, se stává vítězem.

„Discgolf je sport, který dokáže zaujmout všechny napříč generacemi i společenským postavením. Discgolf je aktivita na nedělní odpoledne s rodinou, ale i vrcholový sport,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport a volný čas.

Koše jsou dle Balatky rozmístěny na místa, kde je minimální riziko, že by se hráči střetli s bruslaři nebo cyklisty a nejsou tak ohroženy již zavedené aktivity.

„Nové hřiště se řadí k nejnáročnějším u nás, jak délkou, tak obtížností. Jeden z velkých turnajů discgolfové ligy Czech Open se na Ladronce koná od roku 2003. Dosud probíhaly turnaje pouze na dočasně instalovaných koších. To svědčí o dlouhodobé tradici discgolfu na břevnovské pláni,“ říká Přemysl Novák, designér parku.

Hřiště je zdarma přístupné každému. Disky jsou k zapůjčení v usedlosti Ladronka. Nebo si každý může donést vlastní. V pondělí 12. května bude v 11 hodin hřiště slavnostně otevřeno. O dvě hodiny později proběhne výuka hry pro veřejnost a v 15 hodin se bude moci kdokoli zúčastnit turnaje pro veřejnost.


Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Dnes v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Další články
Nahoru