dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Na kulatém stolu ve sněmovně diskutovali o mýtech o Sýrii

Mýty o Sýrii. Takový název nesl kulatý stůl konaný ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně pod záštitou Tomia Okamury (SPD). Moderovala jej ředitelka Institutu slovanských studií Radka Zemanová-Kopecká. 

Politolog Zdeněk Zbořil uvedl, že pro lidi je problém vyznat se v tom, co se v Sýrii děje, není to ani tak kvůli dezinformacím, které se také občas objeví, jako kvůli tomu, že na lidi se valí příliš rozmanitých informací. O ropném faktoru a roli OPEC (mezivládní organizace sdružující 12 zemí exportujících ropu) mluvila ekonomka Ilona Švihlíková. Problémem je i těžba břidlic.

Vojenský analytik Martin Koller varoval před radikálním islámem. Podle politologa Oskara Krejčího bychom se neměli dívat zaujatě na operace Ruska v Sýrii. O Islámském státu hovořil ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček. Řekl, že západní státy vztah k němu podcenili – nefunguje jako NGO, ale jako stát, má vlastní měnu i zákony.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru