dnes
Pondělí - skorojasno
22°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
21°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Na Vítězném náměstí poroste chmel, stane se štítem před jedoucími auty
Komu se nelení, tomu se zelení. Chmel by mohl vyprávět. Foto: Freeimages.com

Na Vítězném náměstí poroste chmel, stane se štítem před jedoucími auty

Ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze vytvořila radnice šesté městské části projekt zelené chmelové stěny, která poroste na Vítězném náměstí. Cílem ojedinělého projektu je především snižování prašnosti.

chmel1 „Výhodou chmele je, že velmi rychle roste a vytvoří velký objem zelené hmoty, která od sebe dobře odcloní oba prostory. Umístěním zelené stěny právě do prostoru Šesťák na Vítězném náměstí docílíme toho, že chmel bude jakýmsi ochranným štítem před křižovatkou plné jezdících aut,“ uvedla předsedkyně Komise pro životní prostředí Martina Kanak, která stála u vzniku prvních adaptačních opatření ke snížení stavu klimatické nouze.

Díky vysokému clonícímu efektu chmele bude zajištěn stín, hrubé listy zachytí prach a odpařená voda ochladí prostor. Mezi další přednosti vysazeného chmele podle Kanak patří to, že rostlina je levná, odolná a nenáročná na údržbu.

Praha 6 v minulém roce vyhlásila stav „klimatického ohrožení“, čímž dala najevo důležitost přijímání adaptačních opatření, která pomohou zmírnit dopady klimatické změny na život ve městě.

Chmelová stěna je jedním z pilotních projektů, které byly vybrány na základě memoranda o spolupráci mezi zemědělskou Univerzitou a Prahou 6.


Při požáru kuchyně bylo evakuováno 7 osob

Dnes v 06:41

V sobotu 30. května v 8:32 byly vyslány jednotky hasičů do Rytířovy ulice v Praze 12 k požáru v kuchyni obytného domu.

Praha 8: Pieta k 78. výročí Operace Anthropoid

26. května 2020 ve 14:20

Pietní vzpomínka u příležitosti 78. výročí Operace Anthropoid se koná ve středu 27. května od 10 hodin u pomníku Operace Anthropoid v Praze 8 – Libni.

Chrám sv. Mikuláše se otevřel veřejnosti

26. května 2020 v 08:20

Barokní perla Prahy, chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, se v pondělí 25. května znovu otevřel k prohlídkám.

Další články
Nahoru