dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Do Dejvic se po zimě vrací Farmářské trhy na Kulaťáku
Farmářské tržiště na Kulaťáku. Foto: archiv

Do Dejvic se po zimě vrací Farmářské trhy na Kulaťáku

První letošní Farmářské trhy na Kulaťáku se konají zítra 7. března a začínají tradičně v 8 hodin. Na trhu najdete všechny své oblíbené pochoutky tak, jako v minulých letech.

Organizátoři pro letošní trhy našli nové dodavatele zeleniny a především bylinek, což jsou tradičně nejžádanější komodity. Toto zboží se bude na trhu objevovat postupně dle sezony. Již na prvním trhu budou v nabídce klíčky vojtěšky, brokolice, ředkvičky, červeného zelí, či zelenina sušená.

„Obecně bychom se chtěli více zaměřit na zdravou výživu a to včetně občerstvení vegetariánského a raw,“ říká Monika Dušková z občanského sdružení Farmářské trhy.

Bohatá nabídka pekařů a pekařských výrobků obsahuje kromě standardních druhů pečiva také například novinky z přirozeně bezlepkových druhů zrn, křupavé trvanlivé celozrnné chleby z BIO mouky a různých semínek, celo-špaldové koláče z BIO celozrnné mouky a špaldového kvasu, bez bílé mouky a bez droždí.

Na zahájení v dětském koutku budou živá zvířata (králíci, morčata, kůzle). Farmářské trhy na Kulaťáku se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin.


Další články
Nahoru