Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Na Kubánském náměstí budou speciální kompostovací poradny

Na Farmářském tržišti na Kubánském náměstí mohou zájemci navštívit speciální kompostovací poradny. Dozvědí se v nich, jak správně třídit biomateriály, jak odpad dál využívat či jak jeho vzniku úplně předcházet. 

Poradna bude na Kubáni otevřená ve dvou termínech, ve čtvrtek od 10 do 14 hodin a v sobotu v čase 8:45 – 12 hodin. Pro děti bude připravená prohlídka „mikrokosmu“ v půdě a kompostu.

Ve čtvrtek bude mít na Kubáni stánek Kokoza, sociální podnik, který lidi učí kompostovat a pěstovat ve městě. Tady dostanete rady, týkající se třídění domácích biomateriálů, seznámíte se s různými formami kompostování a správnou údržbou kompostérů, ale také s pěstováním či způsoby omezování vzniku bioodpadu.

V sobotu na tržišti bude radit organizace Ekodomov, která se řadu let věnuje speciálně tématu bioodpadu.

„Pevně věřím, že poradny ještě zvýší zájem o domácí kompostéry, o které si mohou obyvatelé Prahy 10 zažádat a následně je bezplatně užívat. Na radnici pro ně máme připravené dřevěné i plastové typy o objemu 1000 litrů,“ říká místostarostka pro oblast životního prostředí Jana Komrsková.

Kompostéry Desítka poskytuje na základě dotačního projektu z Operačního programu Životní prostředí, žádat je možné na webu Prahy 10.


Autor: Hla

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Další články
Nahoru