dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Na kruhových objezdech by se mohly objevit 3D reklamy, prý ochrání zdraví řidičů
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Na kruhových objezdech by se mohly objevit 3D reklamy, prý ochrání zdraví řidičů

Na kruhových objezdech v Praze by se mohly objevit nové reklamy. Technická správa komunikací (TSK) vypsala záměr na pronájem 15 míst uprostřed okružních křižovatek. Zájem projevily čtyři firmy, řekla ČTK mluvčí TSK Barbora Lišková. Pro postavení reklamy budou muset získat řadu povolení včetně souhlasu pražských radních.

Podle Liškové středové ostrůvky větších okružních křižovatek zaplňují plastikami, kašnami, zelení nebo vlastní prezentací i další města v Česku a v Evropě. „Tuto funkci by mohla splňovat i 3D reklama," řekla Lišková.

Reklamu uprostřed silnice kritizuje předseda pražské ODS Filip Humplík. „Jedná se o další pochybný druh reklamy a zároveň jde o velmi nebezpečný způsob propagace," řekl ČTK. Reklama by podle něj mohla odvést pozornost řidiče od dění na silnici. „Tento nápad vzešel pravděpodobně z hlavy ‚chytrých‘ podnikatelů a TSK ochotně tento nápad hodlá realizovat," dodal.

TSK však tento záměr hájí. Málo viditelný střed kruhového objezdu je podle Liškové rizikovým místem, protože řidič může jet mechanicky a změny na silnici si všimne pozdě. Díky reklamě tak na objezd včas zareaguje a sníží rychlost, dodala.

Podle Liškové TSK vypsáním záměru chtěla zjistit zájem firem o takové nevyužité prostory. Zdůraznila, že jde pouze o první krok v řadě dalších. Vybraná firma by musela získat povolení od dalších úřadů včetně radních hlavního města.

„Rada bude rozhodovat nejen o případném pronájmu, ale ještě předtím rozhodne o vypsání výběrového řízení a stanovení jeho přesných podmínek, pokud by námět umístění reklamy ve středové části okružních křižovatek byl shledán jako vhodný," uvedla Lišková.


Další články
Nahoru