Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na křižovatce Na Petřinách a Na Větrníku bude nově semafor
Světelná signalizace zpřehlednění provoz v křižovatce. Foto: P6

Na křižovatce Na Petřinách a Na Větrníku bude nově semafor

Technická správa komunikací zahájila v pondělí 23. května rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semafory. Během stavby, která končí v srpnu, se řidiči musejí připravit na dopravní omezení, včetně úplné uzavírky.

V křižovatce budou zrekonstruovány i přilehlé chodníky, které budou mít asfaltový povrch. Dojde k posunu hranic křižovatky včetně přechodů pro chodce. Na místě budou vyznačeny objízdné trasy.

„Úprava křižovatky byla plánována již v roce 2015 v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě. Od té doby ji Praha 6 opakovaně požaduje. Jsem rád, že se to po řadě urgencí konečně podařilo,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála. Od zavedení světelné signalizace si slibuje především zpřehlednění provozu v dopravně velmi vytížené křižovatce.


Autor: Cen

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru