Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Královské cestě vydělával muž na krajtě královské. Přišel o ni
Zabavená krajta v přepravní tašce. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Na Královské cestě vydělával muž na krajtě královské. Přišel o ni

Výmluvy majitele hada, že se nic nestalo, protože právě přišel, na hlídku neplatily. Záznamy z kamer „hovořily“ jasně. V krátké době takto strážníci zachránili několikátého hada. O případu, který se stal v neděli 16. července po poledni, informovala mluvčí Městské policie hl. M. Prahy Irena Seifertová.

Hlídka strážníků si v Karlově ulici všimla muže s hadem na krku, který nabízel kolemjdoucím možnost se s ním za peníze vyfotit. Než s ním strážníci začali situaci řešit, požádali o pomoc operátorku městských kamer.  

Ta jim potvrdila, že dotyčný turistům nejen nabízí aktivně focení se zvířetem, ale také si za to od nich bere peníze. Dvaačtyřicetiletý muž po spatření hlídky běžel hada schovat do sportovní tašky a tvrdil jí, že právě přišel. 

„Žádné dokumenty, které by mu činnost dovolovaly, u sebe samozřejmě neměl. S ohledem na vysoké teploty, absenci vody na pití a neodbornou manipulaci, se strážníci rozhodli muži zvíře odejmout,“ sdělila Seifertová. 

Krajta královská byla následně předána na Záchrannou stanici pro divoká a exotická zvířata. Přestupky bude řešit správní orgán. 

Obdobné případy se již během letošního července v centru Prahy staly. Na začátku měsíce do Celetné ulice přivolali strážníky ke spolupráci pracovníci magistrátu, aby odejmuli 39letému muži krajtu tmavou a hroznýše královského. Jakmile dotyčný zjistili, že na místo jedou strážníci, dal se i s bednou na kolečkách, ve které měl hady, na útěk. 

„Hlídka ho našla v Týnské ulici. Ani on nebyl schopný předložit potřebná povolení, navíc s plazy neodborně manipuloval a zvířata byla bez vody. Jeho překotný útěk, kdy běžel, co mu konstrukční vlastnosti po domácku vyrobeného rudlíku dovolily, byl pro zvířata velmi stresující. I tyto plazy strážníci odejmuli,“ popsala Seifertová.  

Obdobný případ se stal na přelomu června a července. Hlídka strážníků jela do Husovy ulice prověřit veřejnou produkci s exotickým zvířetem. Třiatřicetiletý cizinec nabízel turistům za poplatek focení s krajtou královskou. Hlídce řekl, že žádná povolení nemá, prý netušil, že je potřebuje.

Na základě stanovisek Městské a Státní veterinární správy a České inspekce životního prostředí, a s přihlédnutím k vysokým teplotám, absenci vody a plátěné tašce na zip, kam zvíře odkládal, se strážníci rozhodli, že mu zvíře odejmou. Nezraněné zvíře si do péče převzala Záchranná stanice pro divoká a exotická zvířata.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru