dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - snih-dest
2°C
Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu
Ilustrační foto: Marieke Kuijpers / Freeimages.com

Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu

Ačkoli by se to mohlo na první pohled zdát neuvěřitelné, i velké město jako Praha má problém s přemnoženými divočáky. Okrajové části poskytují prasatům ideální podmínky k životu.

V poslední době došlo k několika případům napadení psů divokými prasaty. Ta jsou přemnožena zejména v oblasti Čihadel. Praha 14 proto požádala o odstřel přemnožených zvířat.

Vedení městské části situaci řeší s myslivci. Ti budou možná pořádat několik speciálních honů na lesní zvěř. Zatím není znám termín a ani počet honů. Problémem je to, že by se hony musely pořádat v blízkosti obydlí a v místech, kam chodí lidé na procházky. Vzniká tak riziko, že bude při zásahu někdo zraněn.

Jedním z opatření, která čtrnáctá městská část zvažovala, byl nákup pachových ohradníků, instalaci těchto chemických odpuzovačů však ve vztahu k charakteru místního prostředí lesníci nedoporučili. Hlavním důvodem je, že „odpuzovací“ složka ohradníků je založena na lidském potu, což ve městě, kde jsou zvířata na lidi zvyklá, činí toto opatřením neúčinným.

„Řešení nyní bude Praha 14 hledat i ve spolupráci s Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi, v jejichž katastru kanci působí obdobné problémy jako u nás,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Berná.

Schůzka zástupců magistrátu, lesníků, myslivců i starostů výše uvedených městských, na které se stanoví další postup, je naplánována na středu 21. prosince.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru