dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu
Ilustrační foto: Marieke Kuijpers / Freeimages.com

Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu

Ačkoli by se to mohlo na první pohled zdát neuvěřitelné, i velké město jako Praha má problém s přemnoženými divočáky. Okrajové části poskytují prasatům ideální podmínky k životu.

V poslední době došlo k několika případům napadení psů divokými prasaty. Ta jsou přemnožena zejména v oblasti Čihadel. Praha 14 proto požádala o odstřel přemnožených zvířat.

Vedení městské části situaci řeší s myslivci. Ti budou možná pořádat několik speciálních honů na lesní zvěř. Zatím není znám termín a ani počet honů. Problémem je to, že by se hony musely pořádat v blízkosti obydlí a v místech, kam chodí lidé na procházky. Vzniká tak riziko, že bude při zásahu někdo zraněn.

Jedním z opatření, která čtrnáctá městská část zvažovala, byl nákup pachových ohradníků, instalaci těchto chemických odpuzovačů však ve vztahu k charakteru místního prostředí lesníci nedoporučili. Hlavním důvodem je, že „odpuzovací“ složka ohradníků je založena na lidském potu, což ve městě, kde jsou zvířata na lidi zvyklá, činí toto opatřením neúčinným.

„Řešení nyní bude Praha 14 hledat i ve spolupráci s Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi, v jejichž katastru kanci působí obdobné problémy jako u nás,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Berná.

Schůzka zástupců magistrátu, lesníků, myslivců i starostů výše uvedených městských, na které se stanoví další postup, je naplánována na středu 21. prosince.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru