dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
20°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu
Ilustrační foto: Marieke Kuijpers / Freeimages.com

Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu

Ačkoli by se to mohlo na první pohled zdát neuvěřitelné, i velké město jako Praha má problém s přemnoženými divočáky. Okrajové části poskytují prasatům ideální podmínky k životu.

V poslední době došlo k několika případům napadení psů divokými prasaty. Ta jsou přemnožena zejména v oblasti Čihadel. Praha 14 proto požádala o odstřel přemnožených zvířat.

Vedení městské části situaci řeší s myslivci. Ti budou možná pořádat několik speciálních honů na lesní zvěř. Zatím není znám termín a ani počet honů. Problémem je to, že by se hony musely pořádat v blízkosti obydlí a v místech, kam chodí lidé na procházky. Vzniká tak riziko, že bude při zásahu někdo zraněn.

Jedním z opatření, která čtrnáctá městská část zvažovala, byl nákup pachových ohradníků, instalaci těchto chemických odpuzovačů však ve vztahu k charakteru místního prostředí lesníci nedoporučili. Hlavním důvodem je, že „odpuzovací“ složka ohradníků je založena na lidském potu, což ve městě, kde jsou zvířata na lidi zvyklá, činí toto opatřením neúčinným.

„Řešení nyní bude Praha 14 hledat i ve spolupráci s Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi, v jejichž katastru kanci působí obdobné problémy jako u nás,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Berná.

Schůzka zástupců magistrátu, lesníků, myslivců i starostů výše uvedených městských, na které se stanoví další postup, je naplánována na středu 21. prosince.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

Včera ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru