dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu
Ilustrační foto: Marieke Kuijpers / Freeimages.com

Na kraji metropole se přemnožili divočáci, radnice jedná o jejich odstřelu

Ačkoli by se to mohlo na první pohled zdát neuvěřitelné, i velké město jako Praha má problém s přemnoženými divočáky. Okrajové části poskytují prasatům ideální podmínky k životu.

V poslední době došlo k několika případům napadení psů divokými prasaty. Ta jsou přemnožena zejména v oblasti Čihadel. Praha 14 proto požádala o odstřel přemnožených zvířat.

Vedení městské části situaci řeší s myslivci. Ti budou možná pořádat několik speciálních honů na lesní zvěř. Zatím není znám termín a ani počet honů. Problémem je to, že by se hony musely pořádat v blízkosti obydlí a v místech, kam chodí lidé na procházky. Vzniká tak riziko, že bude při zásahu někdo zraněn.

Jedním z opatření, která čtrnáctá městská část zvažovala, byl nákup pachových ohradníků, instalaci těchto chemických odpuzovačů však ve vztahu k charakteru místního prostředí lesníci nedoporučili. Hlavním důvodem je, že „odpuzovací“ složka ohradníků je založena na lidském potu, což ve městě, kde jsou zvířata na lidi zvyklá, činí toto opatřením neúčinným.

„Řešení nyní bude Praha 14 hledat i ve spolupráci s Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi, v jejichž katastru kanci působí obdobné problémy jako u nás,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Berná.

Schůzka zástupců magistrátu, lesníků, myslivců i starostů výše uvedených městských, na které se stanoví další postup, je naplánována na středu 21. prosince.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru