Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na koupališti Lhotka jsou v plánu úpravy před další sezónou, tu letošní ukončila závada
Osiřelé koupaliště na Lhotce. Foto: Viktor Puci

Na koupališti Lhotka jsou v plánu úpravy před další sezónou, tu letošní ukončila závada

Biotopové koupaliště Lhotka uzavřelo svou čtvrtou sezónu z technických důvodů už na konci srpna. Došlo totiž k poškození fólie, která pokrývá dno jedné z vyhloubených nádrží určených pro koupání. Praha 4 tuto závadu reklamovala u výrobce. Do příštího roku by mělo dojít k nápravě, městská část vedle toho počítá s investicemi do vylepšení areálu. Server Pražský patriot o tom informoval radní městské části pro investice Filip Vácha (TOP 09).

„Minulý týden přijal dodavatel folie naší reklamaci, opraví to. Věřím, že závada nebude veliká,“ uvedl radní, podle kterého městská část připravuje do startu příští sezony areál vylepšit.

„Chceme zde postavit nové stánky s občerstvením, vzniknout by měla dvě hřiště na sport a jedno dětské hřiště,“ popsal Vácha. 

Během podzimu a zimy by mělo dojít k vyřešení problému nakládání se sedimenty (kaly), které při biologickém čištění vody v koupališti vznikají.

Kaly doposud filtruje pracovník koupaliště, což však bylo od počátku považováno za dočasné řešení. Tento proces bude prostřednictvím na míru navržené technologie zautomatizován.

Koupaliště Lhotka mívá v létě opakovaně problém s nízkou vydatností vrtů, které areál napájí a nestačí ho plně zásobovat. Koupaliště proto muselo být dopouštěno z vodovodu.

Takový postup sice nezhoršuje kvalitu koupání, ale odporuje původní představě biotopového koupaliště. Navíc je pitná voda násobně dražší. Během zimy budou vykopány další studny, což by mělo pokrýt potřebu na zásobování koupaliště vodou.

Investice do kalového a vodního hospodářství koupaliště jsou odhadovány na deset milionů korun, obdobnou částku by měla stát zmíněná hřiště a vybudování stánků.


Autor: Jan Puci

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Dnes v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Dnes v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru