Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na koupališti Lhotka jsou v plánu úpravy před další sezónou, tu letošní ukončila závada
Osiřelé koupaliště na Lhotce. Foto: Viktor Puci

Na koupališti Lhotka jsou v plánu úpravy před další sezónou, tu letošní ukončila závada

Biotopové koupaliště Lhotka uzavřelo svou čtvrtou sezónu z technických důvodů už na konci srpna. Došlo totiž k poškození fólie, která pokrývá dno jedné z vyhloubených nádrží určených pro koupání. Praha 4 tuto závadu reklamovala u výrobce. Do příštího roku by mělo dojít k nápravě, městská část vedle toho počítá s investicemi do vylepšení areálu. Server Pražský patriot o tom informoval radní městské části pro investice Filip Vácha (TOP 09).

„Minulý týden přijal dodavatel folie naší reklamaci, opraví to. Věřím, že závada nebude veliká,“ uvedl radní, podle kterého městská část připravuje do startu příští sezony areál vylepšit.

„Chceme zde postavit nové stánky s občerstvením, vzniknout by měla dvě hřiště na sport a jedno dětské hřiště,“ popsal Vácha. 

Během podzimu a zimy by mělo dojít k vyřešení problému nakládání se sedimenty (kaly), které při biologickém čištění vody v koupališti vznikají.

Kaly doposud filtruje pracovník koupaliště, což však bylo od počátku považováno za dočasné řešení. Tento proces bude prostřednictvím na míru navržené technologie zautomatizován.

Koupaliště Lhotka mívá v létě opakovaně problém s nízkou vydatností vrtů, které areál napájí a nestačí ho plně zásobovat. Koupaliště proto muselo být dopouštěno z vodovodu.

Takový postup sice nezhoršuje kvalitu koupání, ale odporuje původní představě biotopového koupaliště. Navíc je pitná voda násobně dražší. Během zimy budou vykopány další studny, což by mělo pokrýt potřebu na zásobování koupaliště vodou.

Investice do kalového a vodního hospodářství koupaliště jsou odhadovány na deset milionů korun, obdobnou částku by měla stát zmíněná hřiště a vybudování stánků.


Autor: Jan Puci

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Včera ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru