dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Na Kotlářce se závodilo: Biatlon, slalom, pétanque a běžeckou štafetu zdolávali senioři
Partnerem Sportovních her seniorů byl Nadační fond Veolia. Foto: Archiv

Na Kotlářce se závodilo: Biatlon, slalom, pétanque a běžeckou štafetu zdolávali senioři

Nadační fond Veolia se stal již po druhé partnerem Sportovních her seniorů, které se dnes konaly na stadionu Na Kotlářce u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

Tato akce, zaměřená na převážně tzv. neelitní seniory, kteří se rádi hýbou a jsou aktivní hlavně na duchu, ale nejsou registrovanými sportovci a nezúčastňují se pravidelných veteránských sportovních soutěží.

sportovni-hry-senioru-nahled Sportovní hry seniorů jsou určené pro většinovou skupinu v několika kategoriích od 55 do 75 let a výše.

V Praze proběhly hry letos podruhé, obou ročníků se zúčastnili sportovci nejen z Prahy, ale dalších měst naší republiky.

V letošním ročníku se do jednotlivých disciplín aktivně zapojilo na 180 seniorů, kteří soutěžili v Nordic Walkingu, biatlonu, slalomu, pétanque a běžecké štafetě 4×100m.

„Za své výkony by se dnešní závodníci nemuseli stydět ani před o mnoho let mladšími amatérskými sportovci,“ komentuje výkony seniorů ředitelka NF Veolia Vendula Valentová.

Celou akci moderoval sportovní komentátor České televize Jakub Bažant a akci přišly podpořit i osobnosti ze světa sportu jako atlet Imrich Bugár, mistryně Evropy v aerobicu Olga Šípková nebo sportovní gymnastka Bohumila Řešátková.

NF Veolia podporuje menší regionální projekty zaměřené na seniory již řadu let v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA a ve prospěch seniorů jsou organizovány i některé dny firemního dobrovolnictví jednotlivých poboček skupiny Veolia v ČR.

sportovni-hry-senioru-2-nahled V roce 2015 spustil Nadační fond Veolia nový program Stále s úsměvem – Aktivně po celý život, jehož cílem je podpora aktivního života seniorů a jejich zapojení do komunitního života.

 

Sportovní hry seniorů pořádá nezisková organizace Buď fit seniore. Založil ji David Huf, bývalý mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku, který se v posledních letech věnuje vedle individuálního trénování především cvičení se seniory. Buď fit seniore má za cíl poskytovat zdarma aktivním seniorům pravidelné vhodné cvičební aktivity pod vedením profesionálů, a to v průběhu celého roku. Smysluplnému trávení volného času ve skupinkách vytváří podmínky pro navazování nových vztahů a přátelství, a je tedy prevencí proti vyčleňování a osamělosti seniorů.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru