Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Na konferenci se pracovalo na posilování sociální soudržnosti v Praze

V Zastupitelském sále Magistrátu hl. m. Prahy na Nové radnici se ve středu 18. října sešli zástupci pražských neziskových organizací a městských částí spolu s Dětským fondem OSN (UNICEF). V rámci odborné konference nazvané Sociální koheze v Praze zde pracovali na prohloubení spolupráce v souvislosti s posilováním sociální soudržnosti ve společnosti.

„Ukrajinské děti a mládež stále patří k nejvíce ohroženým skupinám vůči řadě faktorů včetně odloučení od rodiny, sociální izolace nebo diskriminace. Projekty na podporu sociální soudržnosti tak bude Praha i nadále podporovat,“ vysvětlil Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek primátora pro oblast kultury.  

Konferenci konanou v prostorách Nové radnice zahájila vedoucí kanceláře UNICEF pro podporu řešení uprchlické situace Yulia Oleinik spolu s předsedou Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva hl. m. Prahy Jiřím Knitlem (Praha Sobě).  

„Hlavním cílem konference je posílit kapacitu místních organizací aktivně zapojených do reakce na uprchlickou situaci v Praze v oblasti posilování sociální soudržnosti mezi hostitelskou komunitou a uprchlíky. Zároveň chceme vytvořit síť organizací a partnerů aktivních v oblasti sociální soudržnosti, sladit naše aktivity, sdílet zkušenosti a navzájem se učit,“ definovala záměr konference Yulia Oleinik, vedoucí kanceláře UNICEF pro podporu řešení uprchlické situace v Česku.   

V průběhu celodenní konference, které se zúčastnilo na šest desítek podpořených organizací, měli účastníci možnost prohloubit spolupráci, seznámit se s výsledky jednotlivých projektů, ale i upozornit na možná úskalí v oblasti integrace. Součástí akce byly také praktické workshopy participativních technik a aktivit nebo panelová diskuse s mladými lidmi.   

Spolupráce mezi UNICEF a hlavním městem vychází z Grantového programu podpory ukrajinských uprchlíků a rozvoje sociální soudržnosti na území hl. m. Prahy pro rok 2023, který byl vyhlášen na jaře letošního roku a zapojilo se do něj více než 60 projektů. Celková finanční podpora dosáhla částky přesahující 65 milionu korun. 


Autor: Cen

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru