Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Na konferenci se pracovalo na posilování sociální soudržnosti v Praze

V Zastupitelském sále Magistrátu hl. m. Prahy na Nové radnici se ve středu 18. října sešli zástupci pražských neziskových organizací a městských částí spolu s Dětským fondem OSN (UNICEF). V rámci odborné konference nazvané Sociální koheze v Praze zde pracovali na prohloubení spolupráce v souvislosti s posilováním sociální soudržnosti ve společnosti.

„Ukrajinské děti a mládež stále patří k nejvíce ohroženým skupinám vůči řadě faktorů včetně odloučení od rodiny, sociální izolace nebo diskriminace. Projekty na podporu sociální soudržnosti tak bude Praha i nadále podporovat,“ vysvětlil Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek primátora pro oblast kultury.  

Konferenci konanou v prostorách Nové radnice zahájila vedoucí kanceláře UNICEF pro podporu řešení uprchlické situace Yulia Oleinik spolu s předsedou Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva hl. m. Prahy Jiřím Knitlem (Praha Sobě).  

„Hlavním cílem konference je posílit kapacitu místních organizací aktivně zapojených do reakce na uprchlickou situaci v Praze v oblasti posilování sociální soudržnosti mezi hostitelskou komunitou a uprchlíky. Zároveň chceme vytvořit síť organizací a partnerů aktivních v oblasti sociální soudržnosti, sladit naše aktivity, sdílet zkušenosti a navzájem se učit,“ definovala záměr konference Yulia Oleinik, vedoucí kanceláře UNICEF pro podporu řešení uprchlické situace v Česku.   

V průběhu celodenní konference, které se zúčastnilo na šest desítek podpořených organizací, měli účastníci možnost prohloubit spolupráci, seznámit se s výsledky jednotlivých projektů, ale i upozornit na možná úskalí v oblasti integrace. Součástí akce byly také praktické workshopy participativních technik a aktivit nebo panelová diskuse s mladými lidmi.   

Spolupráce mezi UNICEF a hlavním městem vychází z Grantového programu podpory ukrajinských uprchlíků a rozvoje sociální soudržnosti na území hl. m. Prahy pro rok 2023, který byl vyhlášen na jaře letošního roku a zapojilo se do něj více než 60 projektů. Celková finanční podpora dosáhla částky přesahující 65 milionu korun. 


Autor: Cen

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Včera v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Včera v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Včera v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Včera v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

23. července 2024 ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

23. července 2024 v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Další články
Nahoru