dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
18°C
Na konci školního roku zvýší městská policie bezpečnostní opatření
Strážníci budou kontrolovat, zda si při oslavách konce roku mládež nepomáhá alkoholem. Foto: archiv MP

Na konci školního roku zvýší městská policie bezpečnostní opatření

Strážníci budou opět ve zvýšené míře dohlížet na bezpečí dětí na přechodech pro chodce v souvislosti s koncem školního roku. Svou pozornost zaměří také na podávání alkoholu mladistvým.

Pražská městská policie na konci školního roku zintenzivní dohled nad přechody pro chodce v blízkosti škol. V samotné dny vysvědčení, tedy od pátku 23. června do pátku 30. června, tak bude 250 strážníků dohlížet na 173 přechodů u 152 škol.

„Dohled nad bezpečností dětí a mládeže v poslední školní dny považuji stále za jednu z nejvyšších priorit. Preventivní role strážníků je v těchto dnech naprosto nezastupitelná,“ řekl Eduard Šuster, ředitel městské policie.

Městská policie by ráda vyzvala řidiče vozidel k maximální možné opatrnosti a ohleduplnosti vůči malým chodcům nejen v blízkosti škol. „Strávit část prázdnin na nemocničním lůžku by si nepřál nikdo z nás,“ podotkl Šuster.

Od pátku 23. června se strážníci také zaměří na kontroly restaurací a barů, zvláštní pozornost přitom budou věnovat podávání alkoholu osobám mladším 18 let. V poslední školní dny a na začátku prázdnin, bude zesílen také dohled a kontrolní činnost nad parky, dětskými hřišti a dalšími místy, kde se mládež obvykle schází.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru