Dnes Čtvrtek - skorojasno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na konci roku se v tržnici SAPA prodávala pyrotechnika navzdory zákazu
Ilustrační foto: Stacy Brumley / Freeimages.com

Na konci roku se v tržnici SAPA prodávala pyrotechnika navzdory zákazu

Česká obchodní inspekce (ČOI) na konci loňského roku provedla ve spolupráci s Policií ČR kontrolu provozovny nacházející se v prostorech pražské tržnice SAPA. Na místě se prodávala pyrotechnika, což je v rozporu s aktuálním vládním opatřením, dále bylo zjištěno i porušení v dozorové kompetenci ČOI. 

Kontrola v areálu SAPA se uskutečnila ve středu 30. prosince. Ve zmíněné provozovně byly nabízeny k prodeji pyrotechnické výrobky kategorie F1, F2, F3 a P1. Inspektorům byly prodány v postavení běžného spotřebitele, tedy v rámci maloobchodního prodeje, přestože prodej pyrotechnických výrobků je v kamenných provozovnách v takovém režimu aktuálně zakázán.

Provedenou kontrolou inspektorátu bylo zjištěno, že se prodejci snaží přes opatření pyrotechnické výrobky prodávat, přičemž tento prodej „schovávají“ za informaci uvedenou v daném případě na dveřích provozovny, z níž plyne, že prodej výrobku je zajištěn pouze pro živnostníky. Inspektorát ale prokázal opak.

Provedenou kontrolou bylo zjištěno překročení celkové hmotnosti čisté slože (výbušných látek). Na místě bylo zjištěno více než 350 kilogramů čisté slože, což je v rozporu se zákonem o pyrotechnických výrobcích.

„Kontrola nebyla doposud ukončena, kontrolované osobě byla uložena opatření k doplnění požadovaných dokumentů, dokladů a evidencí, které budou inspektorátem následně posouzeny a vyhodnoceny a na základě nichž přijme inspektorát případná další opatření v její dozorové pravomoci,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Česká obchodní inspekce na začátku tohoto týdne také zjistila prodej pyrotechnických výrobků ve dvou prodejnách řetězce (v Praze a Berouně), což bylo zadokumentováno a bude předáno k došetření policistům pro podezření na porušení aktuálních vládních opatření.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru