Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na konci roku se v tržnici SAPA prodávala pyrotechnika navzdory zákazu
Ilustrační foto: Stacy Brumley / Freeimages.com

Na konci roku se v tržnici SAPA prodávala pyrotechnika navzdory zákazu

Česká obchodní inspekce (ČOI) na konci loňského roku provedla ve spolupráci s Policií ČR kontrolu provozovny nacházející se v prostorech pražské tržnice SAPA. Na místě se prodávala pyrotechnika, což je v rozporu s aktuálním vládním opatřením, dále bylo zjištěno i porušení v dozorové kompetenci ČOI. 

Kontrola v areálu SAPA se uskutečnila ve středu 30. prosince. Ve zmíněné provozovně byly nabízeny k prodeji pyrotechnické výrobky kategorie F1, F2, F3 a P1. Inspektorům byly prodány v postavení běžného spotřebitele, tedy v rámci maloobchodního prodeje, přestože prodej pyrotechnických výrobků je v kamenných provozovnách v takovém režimu aktuálně zakázán.

Provedenou kontrolou inspektorátu bylo zjištěno, že se prodejci snaží přes opatření pyrotechnické výrobky prodávat, přičemž tento prodej „schovávají“ za informaci uvedenou v daném případě na dveřích provozovny, z níž plyne, že prodej výrobku je zajištěn pouze pro živnostníky. Inspektorát ale prokázal opak.

Provedenou kontrolou bylo zjištěno překročení celkové hmotnosti čisté slože (výbušných látek). Na místě bylo zjištěno více než 350 kilogramů čisté slože, což je v rozporu se zákonem o pyrotechnických výrobcích.

„Kontrola nebyla doposud ukončena, kontrolované osobě byla uložena opatření k doplnění požadovaných dokumentů, dokladů a evidencí, které budou inspektorátem následně posouzeny a vyhodnoceny a na základě nichž přijme inspektorát případná další opatření v její dozorové pravomoci,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Česká obchodní inspekce na začátku tohoto týdne také zjistila prodej pyrotechnických výrobků ve dvou prodejnách řetězce (v Praze a Berouně), což bylo zadokumentováno a bude předáno k došetření policistům pro podezření na porušení aktuálních vládních opatření.


Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

Včera ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

Včera ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Včera v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Včera v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru