Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na konci léčby Jaroslava (45) propadla běhu. Z nejhoršího si vezmi to nejlepší, říká
Na některé akce ji doprovází dcera (vpravo), ve které má velkou oporu. Foto: se souhlasem paní Jaroslavy

Na konci léčby Jaroslava (45) propadla běhu. Z nejhoršího si vezmi to nejlepší, říká

Jmenuji se Jarka. Je mi 45 let. Mám dvě úžasné děti a báječného manžela. V roce 2019 jsem si vyslechla diagnózu rakovina prsu. Po prvotním šoku jsem nastavila hlavu na pozitivní myšlení a za podpory své rodiny jsem začala s léčbou.

Bylo to náročné období a já zjistila, že nejlépe se mi nabírá vnitřní i fyzická síla při procházkách v přírodě. Po nich jsem se cítila uvolněná a spokojená.Na konci léčby a pomalu se blížícím návratem do „normálního života“ jsem si řekla, že chci svému tělu vrátit, jak to se mnou všechno zvládlo.

A jak ho nejlépe odměnit, než ho posílit a vrátit do kondice. Před nemocí jsem nebyla žádný sportovec. Občas jsem vyjela na kole a šla na procházku. V hlavě se zrodil nápad, že začnu běhat. První vyběhnutí bylo náročné. Uběhla jsem sotva kilometr a byla jsem úplně vyčerpaná. Nevzdala jsem se a každý den¨jsem vyběhla.

Po týdnu jsem se cítila daleko lépe a chuť pokračovat byla veliká. Postupně jsem přidávala metry, pak kilometry. Po dvou měsících jsem uběhla pět kilometrů v kuse.
Začala jsem se těšit na každý běh. Byly vidět i změny na mém těle. Začalo se zpevňovat a přestala jsem být unavená. Cítila jsem se šťastná. Po půl roce jsem se zúčastnila prvního závodu a běžecký svět mě úplně uchvátil.

Kondice se zlepšovala a kilometry přibývaly. Zjistila jsem, že díky běhu daleko lépe zvládám následky léčby. Běhám celoročně, za každého počasí. Při doběhnutí prvního půlmaratonu jsem pocítila neskutečný pocit štěstí a hrdosti.

Běh mi přinesl do života obrovskou radost. Díky kondici se necítím unavená a posílila se i moje imunita. Běhu vděčím i za to, že jsem poznala Bellisky. Bylo to právě na jednom závodě, kde mě upoutal jejich stánek.

Rakovina mi něco vzala, ale mnohem víc dala. Přinesla mi nové přátelství, sebepoznání, lásku ke sportu, obrovskou chuť do života a naučila mě radovat se z každého dne.
Velké díky patří mé rodině, která mě celou dobu podporuje. Jsem šťastná a užívám si života. Mé moto zní „Z toho nejhoršího si vezmi to nejlepší!“

Autorem textu je paní Jaroslava, příjmení si nepřeje uvést


Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Pádluj pomáhat se spolkem ALSA a Take up

4. června 2024 v 10:25

Už pošesté proběhne v pražském Podolí výjimečná akce spojující sport, zábavu a dobrou věc. Spolek ALSA, který se dlouhodobě věnuje pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a jejich rodinám, pořádá v sobotu 15. června Prague City Swim: Plav a pádluj...

Andělské Pivobraní

1. června 2024 v 10:35

Setkání pěti spřátelených pražských pivovarů, kde se bude slavit láska k pivu, dobrému jídlu a skvělé zábavě.

Kožené pantofle, proč jsou tak oblíbené? Který model bude nejmódnější?

31. května 2024 v 06:49

Kožené pantofle se staly velmi oblíbeným doplňkem nejen na pláži, ale i ve městě. Pohodlí, elegance a univerzálnost jsou hlavními důvody, proč si je vybírá stále více lidí. Ale co konkrétně dělá kožené pantofle tak atraktivními a jaký model bude letos nejvíce trendy?

Další články
Nahoru