Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na klinice Thomayerovy nemocnice nově kvůli koronaviru omezili návštěvy
Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Na klinice Thomayerovy nemocnice nově kvůli koronaviru omezili návštěvy

Na Interní klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) v Praze platí od středy omezení návštěv. Důvodem je epidemiologická situace a zvyšující se počet lidí, kteří jsou nakaženi covidem-19. Nemocnice to uvedla na svém webu. Naopak v dalších pražských nemocnicích návštěvy podle jejich mluvčích omezeny nejsou. Vedení nemocnic v metropoli nicméně doporučuje návštěvníkům, aby kvůli covidu-19 nosili respirátory nebo roušky. Povinné je zakrytí dýchacích cest na některých odděleních nemocnic.

Od středy mohou lidé pacienty na Interní klinice FTN navštívit jen v době omezených návštěvních hodin, a to ve středu a v neděli od 14 do 16 hodin.

Návštěvníci oddělení mohou nově na pokoj pacientů vstupovat maximálně ve dvojicích. Po dobu návštěvy musí mít návštěvníci ústa a nos chráněné respirátorem. Návštěvu by měli podle zástupců nemocnice odložit také lidé, kteří pociťují příznaky respiračního onemocnění.

Nošení respirátorů či jednorázových ústenek zavedla na odděleních urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Motole, sdělila za největší českou nemocnici Jana Merxbauerová.

Stejné opatření platí pro lidi, kteří chtějí navštívit své blízké, kteří byli hospitalizováni na tamní neurologické klinice nebo v centru následné péče. V nemocnici evidují 21 covid pozitivních pacientů, většinou mají mírný průběh nemoci.

Ochranou dýchacích cest musí být vybaveni také pacienti na urgentním příjmu v Nemocnici Na Františku v Praze 1. Povinnost používat jednorázovou roušku nebo respirátor zavedla městská nemocnice v červenci rovněž pro návštěvy pacientů na lůžkových odděleních.

V ostatních prostorách nemocnice je nošení ochrany dýchacích cest na vlastním uvážení pacienta či návštěvníka. Nemocnice však podle mluvčí Lucie Krausové nošení ústenek či respirátorů doporučuje, a to zejména pacientům při ambulantních vyšetřeních.

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN), kde se nyní léčí 19 pacientů nakažených koronavirem, aktuálně podle mluvčí Marie Heřmánkové platí neomezený režim návštěv.

„S ohledem na zhoršující se covidovou situaci však prosíme všechny o dodržování základních hygienických pravidel a důrazně doporučujeme nošení ochrany dýchacích cest, respirátorů minimálně typu FFP2 ve všech vnitřních prostorách zdravotnického zařízení," sdělila.

Počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 podle ní mírně stoupá. V minulých dvou týdnech se ve VFN léčilo asi deset pacientů s covidem-19. Zakrytá ústa a nos by podle mluvčí Martiny Dostálové měli mít také lidé, kteří přijdou do Nemocnice Na Homolce.

Na svých webových stránkách nemocnice uvedla, že lidé, kteří jdou navštívit hospitalizované na jednotce intenzivní péče (JIP) a na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), musí mít rovněž tzv. jednorázový empír. Tento plášť lze zakoupit v prostorách nemocnice.


Autor: ČTK

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru