dnes
Sobota - bourky
25°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím
Zahrada Klamovka na Smíchově. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím

Zastupitelé odložili projednání návrhu, na základě kterého by v blízkosti historického parku Klamovka v Košířích „vyrostl“ obytný komplex s devíti 4 až 7 patrovými bytovými domy s celkem 150 byty.

Jedná se o projekt investora Metrostav Delta, s.r.o. ve východní části parku Klamovka. Podle územního plánu byla lokalita určena pro veřejné vybavení a sport. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) uvedl, že je dobré počkat do doby, až budou právní podklady. Proto navrhl materiál stáhnout, což zastupitelé odhlasovali.

Lukáš Budín, zástupce platformy Za pět, která čítá šestnáct občanských sdružení, uvedl, že se jedná o oblast nedaleko ulice Na Hřebenkách. „Nevhodná zástavba tam zcela zásadně nepatří,“ řekl.

Zástupce nespokojených občanů z Klamovky Ilja Mráček řekl, že zábor pro výstavbu by byl nevratným a neopodstatněným krokem. Upozornil na to, že už nyní je kolem Plzeňské ulice špatný vzduch a zhoršující se životní prostředí, což by se výstavbou ještě zhoršilo.

Východní část parku Klamovka, kde by případná změna územního plánu mohla umožnit výškovou zástavbu celé této části:

park-klamovka-vystavba-hrozici-nahled


Autor: Anna Skálová

Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru