dnes
Pátek - jasno
29°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím
Zahrada Klamovka na Smíchově. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím

Zastupitelé odložili projednání návrhu, na základě kterého by v blízkosti historického parku Klamovka v Košířích „vyrostl“ obytný komplex s devíti 4 až 7 patrovými bytovými domy s celkem 150 byty.

Jedná se o projekt investora Metrostav Delta, s.r.o. ve východní části parku Klamovka. Podle územního plánu byla lokalita určena pro veřejné vybavení a sport. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) uvedl, že je dobré počkat do doby, až budou právní podklady. Proto navrhl materiál stáhnout, což zastupitelé odhlasovali.

Lukáš Budín, zástupce platformy Za pět, která čítá šestnáct občanských sdružení, uvedl, že se jedná o oblast nedaleko ulice Na Hřebenkách. „Nevhodná zástavba tam zcela zásadně nepatří,“ řekl.

Zástupce nespokojených občanů z Klamovky Ilja Mráček řekl, že zábor pro výstavbu by byl nevratným a neopodstatněným krokem. Upozornil na to, že už nyní je kolem Plzeňské ulice špatný vzduch a zhoršující se životní prostředí, což by se výstavbou ještě zhoršilo.

Východní část parku Klamovka, kde by případná změna územního plánu mohla umožnit výškovou zástavbu celé této části:

park-klamovka-vystavba-hrozici-nahled


Autor: Anna Skálová

Portál Pražana se propojí s Portálem občana, primátor s ministrem podepsali memorandum

23. července 2020 v 10:16

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci na projektech Portál Pražana a Portál občana. Dokument si klade na cíl podpořit rozvoj funkcionalit obou portálových řešení, zvýšit vzájemnou využitelnost portálů ze strany...

Další články
Nahoru