dnes
Pátek - oblacno
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
14°C
Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím
Zahrada Klamovka na Smíchově. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Na Klamovce se bytový komplex stavět nebude. Zatím

Zastupitelé odložili projednání návrhu, na základě kterého by v blízkosti historického parku Klamovka v Košířích „vyrostl“ obytný komplex s devíti 4 až 7 patrovými bytovými domy s celkem 150 byty.

Jedná se o projekt investora Metrostav Delta, s.r.o. ve východní části parku Klamovka. Podle územního plánu byla lokalita určena pro veřejné vybavení a sport. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) uvedl, že je dobré počkat do doby, až budou právní podklady. Proto navrhl materiál stáhnout, což zastupitelé odhlasovali.

Lukáš Budín, zástupce platformy Za pět, která čítá šestnáct občanských sdružení, uvedl, že se jedná o oblast nedaleko ulice Na Hřebenkách. „Nevhodná zástavba tam zcela zásadně nepatří,“ řekl.

Zástupce nespokojených občanů z Klamovky Ilja Mráček řekl, že zábor pro výstavbu by byl nevratným a neopodstatněným krokem. Upozornil na to, že už nyní je kolem Plzeňské ulice špatný vzduch a zhoršující se životní prostředí, což by se výstavbou ještě zhoršilo.

Východní část parku Klamovka, kde by případná změna územního plánu mohla umožnit výškovou zástavbu celé této části:

park-klamovka-vystavba-hrozici-nahled


Autor: Anna Skálová

Polovina bodů programu zastupitelstva Prahy 4 byla přesunuta na další jednání

24. dubna 2019 ve 21:54

Jelikož dnešní jednání zastupitelstva Prahy 4 výrazně zdrželo odvolávání dosavadních členů Rady a volba jejich nástupců, odhlasovali zastupitelé, že body programu číslo 6 až číslo 12 budou přesunuty na další schůzi. Přesunuté body byly technického charakteru.

Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru