Dnes Čtvrtek - snih 2°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 12. 2021
Svátek má Vratislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici
13 črc
31 srp
Výstavy
Panely výstavy na Karlově náměstí. Foto: JP

Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici

13. 7. 2021 - 31. 8. 2021
V parku na Karlově náměstí naproti poliklinice začala open air výstava známé fotoreportérky Alžběty Jungrové, která originálním způsobem zdokumentovala život během covidové pandemie za zdmi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN).

Na jaře loňského roku se Alžběta Jungrová vydala mezi pacienty VFN, aby zdokumentovala život na klinikách. Situaci v nemocnici zdramatizovala nečekaná pandemie covid-19, která vnesla do snímků neopakovatelnou atmosféru.

Výstavu, která potrvá do konce srpna, včera zahájili ředitel VFN David Feltl, starostka Prahy 2 Jana Černochová a samotná autorka výstavy.

„Ten tok vygeneroval moc příběhů a jedním z nich jsou tyto krásné fotky. Touto výstavou se mi plní přání, které jsme měl, že nemocnice bude kromě léčení i osvětovou a kulturní institucí,“ uvedl Feltl.

„Paní Jungrovou beru jako první dámu české reportážní fotografie a jsem hrdá na to, že tu máme takovou výstavu. Bude mi ctí, pokud paní Jungrová bude ochotna vystavovat v budoucnu některé své fotografie v nedaleké Novoměstské radnici,“ sdělila Černochová.

„Nejde přijít na oddělení a hned začít fotit. Pacienti i doktoři si na vás musí zvyknout. Nemocnice je plná silných momentů, je těžké vybrat nějaký. Velmi mne zasáhla obětavost zaměstnanců,“ uvedla Jungrová.


Autor: red

Nová výstava o hledání svobody na Vyšehradě

3. prosince 2021 ve 12:45

Dnes ve 13 hodin se v galerii Vyšehrad otevírá pro veřejnost výstava In search of freedom. Představuje velká plátna čerstvé absolventky pražské AVU Annemari Vardanyan, původem z Arménie.

Předvánoční výstava na Jungmannově náměstí

29. listopadu 2021 ve 13:17

Sklo, keramiku, šperky, smalty, batiku nebo módu najdete na výstavě v Galerii kostela Panny Marie Sněžné.

Výstava připomene desáté výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

28. listopadu 2021 v 07:30

V prostorách Galerie 1 ve Štěpánské 47 bude od 2. prosince do 29. ledna zpřístupněna výstava k 10. výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem. Jejími autory jsou Alan Pajer a Tomáš Oliva ze spolku Ars Metropolis. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. prosince od...

Z Hrádečku na Hrad a Tváře doby. Výstava k desátému výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

23. listopadu 2021 v 09:14

Na výstavu k desátému výročí poledního rozloučení s Václavem Havlem zve Praha 1 do Gaerie1. Vernisáž se koná ve středu 1. prosince v 18 hodin.

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná osudy vězňů z koncentračního tábora Flossenbürg

20. listopadu 2021 v 09:24

Národní muzeum otevřelo u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem „Dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák!“ Československé osudy ve 20. století. Jedná se o putovní panelovou výstavu Památníku koncentračního tábora Flossenbürg,...

Viktor Karlík: Hlasy z podzemí

16. listopadu 2021 v 18:18

Galerie hlavního města Prahy v rámci programu Umění pro město instaluje na Kampě k výročí 17. listopadu cyklus Viktora Karlíka Hlasy z podzemí. 

Výstava připomene návštěvníkům Galerie Butovice sametovou revoluci

16. listopadu 2021 v 17:21

V Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopadu, bude v prostorách Galerie Butovice zahájena výstava Střípky revoluce. Čtrnáct závěsných panelů návštěvníkům přiblíží průběh sametové revoluce. 

Vesmír, který nás fascinuje a přitahuje. Výstava Československá astrofotografie

11. listopadu 2021 v 07:17

Rok 2021 zakončí Fotograf Gallery skupinovou výstavou mapující uměleckou fascinaci vesmírem. 

Výstava: Bedřich Feuerstein, architekt

10. listopadu 2021 v 06:47

Velkoryse koncipovaná výstava prezentuje život a fascinující rozsah tvorby Bedřicha Feuersteina.  Poprvé je v ucelené formě představeno Feuersteinovo dílo v architektuře, scénografii, divadelním kostýmu a v grafickém, užitém a nábytkovém designu. Opomenuta nezůstává ani jeho vynikající volná...

Krásná práce. Výstava v Praze 1

9. listopadu 2021 ve 04:44

V Galerii 1 ve Štěpánské ulici najdete výstavu Krásná práce. Až do 25. listopadu na ní můžete obdivovat artefakty vytvořené tradičními technikami.

Výstava Bratři Čapkové - Nerozlučná dvojice je prodloužena

3. listopadu 2021 v 10:35

Začátkem října začala v přízemí radnice Prahy 2 na náměstí Míru výstavu o bratrech Čapkových. Zahájení výstavy bylo spojeno s komentovanou prohlídkou jednotlivých panelů.

Další články
Nahoru