Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici
13 črc
31 srp
Výstavy
Panely výstavy na Karlově náměstí. Foto: JP

Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici

13. 7. 2021 - 31. 8. 2021
V parku na Karlově náměstí naproti poliklinice začala open air výstava známé fotoreportérky Alžběty Jungrové, která originálním způsobem zdokumentovala život během covidové pandemie za zdmi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN).

Na jaře loňského roku se Alžběta Jungrová vydala mezi pacienty VFN, aby zdokumentovala život na klinikách. Situaci v nemocnici zdramatizovala nečekaná pandemie covid-19, která vnesla do snímků neopakovatelnou atmosféru.

Výstavu, která potrvá do konce srpna, včera zahájili ředitel VFN David Feltl, starostka Prahy 2 Jana Černochová a samotná autorka výstavy.

„Ten tok vygeneroval moc příběhů a jedním z nich jsou tyto krásné fotky. Touto výstavou se mi plní přání, které jsme měl, že nemocnice bude kromě léčení i osvětovou a kulturní institucí,“ uvedl Feltl.

„Paní Jungrovou beru jako první dámu české reportážní fotografie a jsem hrdá na to, že tu máme takovou výstavu. Bude mi ctí, pokud paní Jungrová bude ochotna vystavovat v budoucnu některé své fotografie v nedaleké Novoměstské radnici,“ sdělila Černochová.

„Nejde přijít na oddělení a hned začít fotit. Pacienti i doktoři si na vás musí zvyknout. Nemocnice je plná silných momentů, je těžké vybrat nějaký. Velmi mne zasáhla obětavost zaměstnanců,“ uvedla Jungrová.


Autor: red

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

27. března 2023 ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

27. března 2023 ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

27. března 2023 v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

V trojské Galerii U lávky vystavuje Jan Kavan grafiky

15. března 2023 ve 22:24

V Galerii U lávky v Praze – Troji (ul. Povltavská 42/21)  lze až do 30. dubna navštívit výstavu Jan Kavan – Grafiky z archivu. Expozice je otevřena v pátek od 13 do 17 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstup je volný.

Výstava: Poselství ukrytá v perníku

15. března 2023 v 07:13

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici českého perníkářství. Poselství ukrytá v perníku je výstavní projekt české malířky žijící ve Francii Andrey Schmidt. 

Sto let Lubomíra Lipského v Betlémské kapli

14. března 2023 ve 12:59

Ve středu 19. dubna by herec Lubomír Lipský oslavil své sté narozeniny. Betlémská beseda spolu s hercovou rodinou zvou do Betlémské kaple v Praze 1 na výstavu a slavnostní večer. Jednodenní výstava bude veřejnosti otevřena od 12 hodin a můžete si zde připomenout celoživotní divadelní i filmovou...

Do Prahy se vrací přehlídka architektury ze dřeva, dorazí světoví architekti

14. března 2023 v 09:08

Už poosmnácté v Praze proběhne Salon dřevostaveb, festival současné dřevěné architektury, který klade důraz na udržitelnost, je inspirací pro odpovědný životní styl i platformou pro setkání architektů z celého světa, firem z oboru, developerů či investorů. Součástí bude řada přednášek i venkovní...

Můj vinohradský život Jiřího Schmiedta

14. března 2023 v 08:56

Na radnici Prahy 2 byla tento týden zahájena výstava obrazů Jiřího Schmiedta, herce, režiséra, ale také horského vůdce a malíře.

Výstava Olgy Michálkové

9. března 2023 v 16:39

Praha 1 zve na výstavu fotografií s názvem Olga Michálková – Selfies.

Karel Otto Hrubý: Retrospektiva

7. března 2023 ve 12:20

V dějinách české fotografie druhé poloviny dvacátého století bychom našli jen nemnoho tak vlivných, a přitom tak málo známých tvůrců, jako byl Karel Otto Hrubý (1916–1998). Byl to nejen výtečný autor, ale do dění ve fotografii se zapojoval také jako teoretik, kritik, kurátor, organizátor a...

Další články
Nahoru