Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici
13 črc
31 srp
Výstavy
Panely výstavy na Karlově náměstí. Foto: JP

Na Karlově náměstí začala výstava Alžběty Jungrové, během pandemie fotila v nemocnici

13. 7. 2021 - 31. 8. 2021
V parku na Karlově náměstí naproti poliklinice začala open air výstava známé fotoreportérky Alžběty Jungrové, která originálním způsobem zdokumentovala život během covidové pandemie za zdmi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN).

Na jaře loňského roku se Alžběta Jungrová vydala mezi pacienty VFN, aby zdokumentovala život na klinikách. Situaci v nemocnici zdramatizovala nečekaná pandemie covid-19, která vnesla do snímků neopakovatelnou atmosféru.

Výstavu, která potrvá do konce srpna, včera zahájili ředitel VFN David Feltl, starostka Prahy 2 Jana Černochová a samotná autorka výstavy.

„Ten tok vygeneroval moc příběhů a jedním z nich jsou tyto krásné fotky. Touto výstavou se mi plní přání, které jsme měl, že nemocnice bude kromě léčení i osvětovou a kulturní institucí,“ uvedl Feltl.

„Paní Jungrovou beru jako první dámu české reportážní fotografie a jsem hrdá na to, že tu máme takovou výstavu. Bude mi ctí, pokud paní Jungrová bude ochotna vystavovat v budoucnu některé své fotografie v nedaleké Novoměstské radnici,“ sdělila Černochová.

„Nejde přijít na oddělení a hned začít fotit. Pacienti i doktoři si na vás musí zvyknout. Nemocnice je plná silných momentů, je těžké vybrat nějaký. Velmi mne zasáhla obětavost zaměstnanců,“ uvedla Jungrová.


Markéta Laštuvková: Obrazy 20–21

23. července 2021 v 07:10

Praha 8 zve na výstavu  Markéty Laštuvkové do Libeňského zámku.

Praha 5 zve na výstavu: 3 x J v Portheimce

15. července 2021 v 06:48

Galerie Portheimka v barokním letohrádku na Smíchově hostí až do půlky srpna společnou výstavu tří autorů s názvem „3 x J“. Vernisáž proběhne v pátek 16. července od 16 hodin a v rámci programu vystoupí kapela The Villains.

Výstava v Praze 8: Mám nevidomé rodiče

12. července 2021 v 07:49

Výstavu fotografií Elišky Rafajové uvidíte od 14.července do 3. září v Bílém domě v Praze 8.

Venkovní výstava polské architektury

3. července 2021 v 08:26

Park Jezerka hostí v létě výstavu polské architektury. Ta prezentuje moderní kulturní stavby v polských městech, ať už se jedná o kulturní centra, koncertní sály nebo muzea. Výstavu si bude možné prohlédnout do 12. srpna. Park Jezerka hostí v létě výstavu polské architektury. Ta prezentuje...

Bez roušek a omezení. Praha 11 zve na výstavu

2. července 2021 v 09:41

U stanice metra Háje vznikla galerie v otevřeném prostoru. Výstava Fotografie pro vás je zdarma a přístupná v jakékoli denní době. Každý měsíc přináší nové téma.

Další články
Nahoru