dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
Pražská doprava

Na Karlově náměstí začala oprava silnic a chodníků

Na Karlově náměstí včera začala první etapa oprav silnic a chodníků, a to konkrétně na křižovatce náměstí s Resslovou ulicí. Práce mají trvat do konce srpna.

V první etapě se jedná o úsek křižovatky Karlovo náměstí x Resslova ulice. Akce proběhne v koordinaci s úpravami semaforů. Konec této etapy je naplánován na 31. srpna. Další etapy budou následovat v závislosti na dalších koordinacích i v roce 2021.

V rámci stavebních prací dojde k úpravě nároží křižovatek, budou zřízeny bezbariérové přechody pro chodce a dojde k šířkovému uspořádání dopravního prostoru. Vozovka bude s asfaltovým krytem a chodníky budou mozaikové. Dojde k úpravě odvodnění. Uliční vpusti budou posunuty, případně umístěny nové. Dále dojde k dosadbě nových stromů. 

Křižovatka Karlovo náměstí x Resslova ulice nebude nikdy zcela uzavřena. V každé etapě je však nutné počítat s redukcí jízdních pruhů, výjimečně pak k úplnému zamezení vjezdu do vybraných ulic po nezbytně nutnou dobu.

„Jelikož je zřejmé, že se v tomto konkrétním případě jedná o velmi vytížené komunikační křížení, doporučujeme řidičům, po dobu probíhající rekonstrukce využívat alternativních tras,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Příkladně lze pro tuto konkrétní etapu využít trasu po komunikacích Odborů, Myslíkova a Masarykovo nábřeží a dále ve směru jízdy. „Pokud není cílem vaší cesty centrum metropole, doporučujeme se místu úplně vyhnout a využít možných širších dopravních vazeb, jako například Severojižní magistrála či části Městského okruhu,“ dodala Lišková.


Sraz motorkářů v sobotu omezí dopravu

6. srpna 2020 ve 12:32

V sobotu 8. srpna 2020 se v rámci 11. ročníku mezinárodního srazu motorkářů uskuteční hromadná motocyklová vyjížďka Prahou STRAbike 2020. Začátek vyjížďky je v 17:30 hodin, předpokládaný konec v cca 19 hodin. 

Brusnický a Dejvický tunel dnes v noci mimo provoz

6. srpna 2020 ve 12:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický tunel dnes od 23 hodin do 7.srpna do 5 hodin mimo provoz.

Další články
Nahoru