dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Na Karlově náměstí si můžete vyzkoušet hru pravých britských gentlemanů a ladies
Winslow Homer, scéna z kroketu, 1864. Zdroj: Wikimedia Commons

Na Karlově náměstí si můžete vyzkoušet hru pravých britských gentlemanů a ladies

V pátek 15. srpna se můžete od dvou hodin odpoledne zúčastnit kroketového turnaje pro veřejnost a dozvědět se, co znamená roquet, jak a kdy se provádí krokování a kdy ve hře dojde na piráta.

Kroket je jedna z oblíbených her v zemích bývalého britského impéria. Účastníci posouvají na travnatém hřišti holí podobnou dřevěné palici koule skrz branky k cílovému kolíku.

Kroket je okouzlující reminiscencí na doby dávno minulé, doby, kdy sporty patřili gentlemanům ve stylových oblecích v zelených anglických parcích, kteří se po zápase občerstvovali klasickými drinky.

hendrick-s-gin02-nahled Proto nebude na Karlově náměstí chybět stánek proslulého Hendrick's ginu servírovaného v osvěžující kombinaci s tonikem a okurkou.

Turnaj je zdarma a soutěžící můžou vyhrát například lahve ginu či slevové poukazy na drinky. „Na památku se pak můžete vyfotit u fotostěny, kde se z vás díky správným rekvizitám v mžiku stanou pravé britské ladies a praví britští gentlemani,“ zvou organizátoři.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru