Dnes Neděle - oblacno -2°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Karlově náměstí odstartoval dvouletý projekt věnovaný obětem trestných činů
K dispozici je řada informačních materiálů. Foto: P2

Na Karlově náměstí odstartoval dvouletý projekt věnovaný obětem trestných činů

Lidé procházející po Karlově náměstí budou po dva roky míjet velké logo Bílého kruhu bezpečí, organizace pro pomoc obětem kriminality, která v příštím roce oslaví třicet své existence. Ve spolupráci s městskou částí Praha 2 bude tato nestátní organizace zvyšovat informovanost občanů, úředníků, sociálních pracovníků, policistů a strážníků o obětech trestných činů, jejich potřebách, právech, postavení v trestním řízení a o možnostech pomoci.   

bily-kruh-bezpeci-logo „Jsme rádi, že velká pozornost bude věnována také prevenci kriminality, a také občanům Prahy 2 a všem, kteří v této městské části pracují. Logo v parku nebude pouze místem pasivní reklamy, ale v jeho okolí se budou konat akce pro širokou veřejnost. Dnes to byla nabídka her pro malé děti a informací pro jejich matky. V budově nedalekého městského soudu budeme veřejnost 7. září od 14 hodin seznamovat s tím, jaká práva mají u soudu oběti a svědci trestných činů, a to přímo v jedné z jednacích místností,“ říká prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová.

„Společný projekt s BKB jsme jednoznačně uvítali. Na bezpečí občanů nám záleží. Průběžně realizujeme celou řadu preventivních programů a rovněž se rádi zapojíme do vzdělávacích aktivit a školení zaměřených na oběti trestných činů. A to včetně našich pracovníků a pomáhajících profesionálů. Jedná se o skvělý projekt. Projekt, který zkouší nový druh spolupráce v rámci samosprávného celku," uvedl radní Prahy 2 Michal Zuna.

Konkrétní aktivity pro veřejnost budou nabízeny na webových stránkách Bílého kruhu bezpečí www.bkb.cz a Prahy 2. Projekt bude mimo jiné spolupracovat s knihovnami, školami, nemocnicemi, Policií ČR, Městskou policií, kluby pro seniory, centry pro matky s dětmi, nestátními a dalšími organizacemi na území druhé městské části.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru