dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
21°C
Na Karlově náměstí odstartoval dvouletý projekt věnovaný obětem trestných činů
K dispozici je řada informačních materiálů. Foto: P2

Na Karlově náměstí odstartoval dvouletý projekt věnovaný obětem trestných činů

Lidé procházející po Karlově náměstí budou po dva roky míjet velké logo Bílého kruhu bezpečí, organizace pro pomoc obětem kriminality, která v příštím roce oslaví třicet své existence. Ve spolupráci s městskou částí Praha 2 bude tato nestátní organizace zvyšovat informovanost občanů, úředníků, sociálních pracovníků, policistů a strážníků o obětech trestných činů, jejich potřebách, právech, postavení v trestním řízení a o možnostech pomoci.   

bily-kruh-bezpeci-logo „Jsme rádi, že velká pozornost bude věnována také prevenci kriminality, a také občanům Prahy 2 a všem, kteří v této městské části pracují. Logo v parku nebude pouze místem pasivní reklamy, ale v jeho okolí se budou konat akce pro širokou veřejnost. Dnes to byla nabídka her pro malé děti a informací pro jejich matky. V budově nedalekého městského soudu budeme veřejnost 7. září od 14 hodin seznamovat s tím, jaká práva mají u soudu oběti a svědci trestných činů, a to přímo v jedné z jednacích místností,“ říká prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová.

„Společný projekt s BKB jsme jednoznačně uvítali. Na bezpečí občanů nám záleží. Průběžně realizujeme celou řadu preventivních programů a rovněž se rádi zapojíme do vzdělávacích aktivit a školení zaměřených na oběti trestných činů. A to včetně našich pracovníků a pomáhajících profesionálů. Jedná se o skvělý projekt. Projekt, který zkouší nový druh spolupráce v rámci samosprávného celku," uvedl radní Prahy 2 Michal Zuna.

Konkrétní aktivity pro veřejnost budou nabízeny na webových stránkách Bílého kruhu bezpečí www.bkb.cz a Prahy 2. Projekt bude mimo jiné spolupracovat s knihovnami, školami, nemocnicemi, Policií ČR, Městskou policií, kluby pro seniory, centry pro matky s dětmi, nestátními a dalšími organizacemi na území druhé městské části.


Praha 5 žije. Veřejnost může hlasovat o vítězných návrzích

15. září 2020 v 09:58

Od dnešního dne do 14. října můžete hlasovat o letošních podaných návrzích participativního rozpočtu Prahy 5 a rozhodnout tak, které návrhy budou realizovány.

Praha 13: Veřejné fórum občanů je zrušeno

14. září 2020 ve 22:30

Bezpečnostní rada městské části Praha 13 na svém zasedání dnes zrušila plánové Veřejné fórum občanů Prahy 13, které se mělo konat ve středu 16. září od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru