Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na kapoty špatně parkujících aut vyryl vulgární znaky, vandala hledá policie
Jedna z poškozených kapot. Foto: Policie ČR

Na kapoty špatně parkujících aut vyryl vulgární znaky, vandala hledá policie

Špatně parkující auta a nemožnost pokračovat v jízdě městského autobusu linky číslo 134 zřejmě přivodilo frustraci zatím neznámému „rytci“, který se pustil do svého díla na Pankráci. O březnovém kuriózním případu vandalství dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V úterý 22. března v ulici Děkanská vinice v Praze 4 okolo 20:45 hodin obešel neznámý muž čtyři osobní auta a klíčem na jejich bocích a zadních částech karoserie způsobil rýhy v laku. 

„Speciální pozornost pak věnoval jejich předním kapotám, na které vyobrazil symboly v podobě kosočtverců postavených na jeden z jejich ostrých vrcholů, kterými se v našich krajích znázorňuje dámské přirození,“ řekl Daněk. 

Jednání muže a částečně i jeho tvář zachytila kamera autobusu i městského kamerového systému. Policisté po muži pátrají. Za trestný čin poškození cizí věci mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až jeden rok vězení a také úhrada vzniklé škody.  

„Bez trestu nevyváznou ani špatně parkující řidiči poškozených aut. Ač jim poškozením aut vznikly nemalé problémy, i tak se budou muset zodpovídat z přestupku, protože parkovali tam, kde neměli,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: puc

Napadl odpadkový koš a lavičku

Dnes v 11:18

Frustraci z tíživé rodinné situace vyventiloval podnapilý muž na vybavení zastávky MHD a přilehlého parku. Strážníkům, kteří dorazili na místo, se k činu přiznal. Pro svoji vysokou míru intoxikace byl následně převezen do protialkoholní záchytné stanice.

K sebevraždě žena naštěstí nesebrala odvahu

Dnes v 07:52

Žena v těžké životní situaci chtěla spáchat sebevraždu. Strážníkovi se podařilo získat její důvěru. Následně si ji do péče převzali záchranáři.

Místo dokladu totožnosti údery a kopance

Včera v 17:14

Ulice Prahy 4 a Prahy 8 se o víkendu staly svědky napadení strážníků. V obou případech figurovala agresivní reakce dotyčného na snahu o jeho ztotožnění následovaná odpovědí strážníků v podobě donucovacích prostředků.

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Další články
Nahoru