Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na kapoty špatně parkujících aut vyryl vulgární znaky, vandala hledá policie
Jedna z poškozených kapot. Foto: Policie ČR

Na kapoty špatně parkujících aut vyryl vulgární znaky, vandala hledá policie

Špatně parkující auta a nemožnost pokračovat v jízdě městského autobusu linky číslo 134 zřejmě přivodilo frustraci zatím neznámému „rytci“, který se pustil do svého díla na Pankráci. O březnovém kuriózním případu vandalství dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V úterý 22. března v ulici Děkanská vinice v Praze 4 okolo 20:45 hodin obešel neznámý muž čtyři osobní auta a klíčem na jejich bocích a zadních částech karoserie způsobil rýhy v laku. 

„Speciální pozornost pak věnoval jejich předním kapotám, na které vyobrazil symboly v podobě kosočtverců postavených na jeden z jejich ostrých vrcholů, kterými se v našich krajích znázorňuje dámské přirození,“ řekl Daněk. 

Jednání muže a částečně i jeho tvář zachytila kamera autobusu i městského kamerového systému. Policisté po muži pátrají. Za trestný čin poškození cizí věci mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až jeden rok vězení a také úhrada vzniklé škody.  

„Bez trestu nevyváznou ani špatně parkující řidiči poškozených aut. Ač jim poškozením aut vznikly nemalé problémy, i tak se budou muset zodpovídat z přestupku, protože parkovali tam, kde neměli,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: puc

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Další články
Nahoru