Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči
Hasiči vytahují auto z Vltavy. Foto: HZS Praha

Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči

Včera pozdě večer bylo na Kampě u Sovových mlýnů rušno. Zasahovali zde hasiči, policisté i záchranáři. Nechyběly desítky zvědavců z řad veřejnosti.

Důvod takového pozdvižení? Auto, které sjelo do Vltavy. První byli na místě policisté. Ti se pokusili řidiče, který zůstal v autě, dostat ven. Plavební komora je v místě dost hluboká, k autu se nedostali.

„Od 22:19 zasahovaly na Kampě tři profesionální jednotky pražských hasičů, na místě byli i potápěči pražských hasičů ze stanice Modřany,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Zatím hledáme, nic není potvrzené,“ napsali hasiči na twitter v 22:36. „Stále hledáme, začíná to být divné,“ sdělili o osm minut později.

Následně byl během pátrání na člunech nelezen v autě člověk, kterého hasiči předali do péče záchranářů. Ti museli řidiče resuscitovat. Auto pak bylo krátce po třiadvacáté hodině pomocí navijáku přitaženo ke břehu. Kolem půlnoci bylo hydraulickou rukou vytaženo na břeh. 


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru