Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči
Hasiči vytahují auto z Vltavy. Foto: HZS Praha

Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči

Včera pozdě večer bylo na Kampě u Sovových mlýnů rušno. Zasahovali zde hasiči, policisté i záchranáři. Nechyběly desítky zvědavců z řad veřejnosti.

Důvod takového pozdvižení? Auto, které sjelo do Vltavy. První byli na místě policisté. Ti se pokusili řidiče, který zůstal v autě, dostat ven. Plavební komora je v místě dost hluboká, k autu se nedostali.

„Od 22:19 zasahovaly na Kampě tři profesionální jednotky pražských hasičů, na místě byli i potápěči pražských hasičů ze stanice Modřany,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Zatím hledáme, nic není potvrzené,“ napsali hasiči na twitter v 22:36. „Stále hledáme, začíná to být divné,“ sdělili o osm minut později.

Následně byl během pátrání na člunech nelezen v autě člověk, kterého hasiči předali do péče záchranářů. Ti museli řidiče resuscitovat. Auto pak bylo krátce po třiadvacáté hodině pomocí navijáku přitaženo ke břehu. Kolem půlnoci bylo hydraulickou rukou vytaženo na břeh. 


Autor: red

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru