Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči
Hasiči vytahují auto z Vltavy. Foto: HZS Praha

Na Kampě sjelo auto do Vltavy, řidiče museli na břeh vytáhnout potápěči

Včera pozdě večer bylo na Kampě u Sovových mlýnů rušno. Zasahovali zde hasiči, policisté i záchranáři. Nechyběly desítky zvědavců z řad veřejnosti.

Důvod takového pozdvižení? Auto, které sjelo do Vltavy. První byli na místě policisté. Ti se pokusili řidiče, který zůstal v autě, dostat ven. Plavební komora je v místě dost hluboká, k autu se nedostali.

„Od 22:19 zasahovaly na Kampě tři profesionální jednotky pražských hasičů, na místě byli i potápěči pražských hasičů ze stanice Modřany,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Zatím hledáme, nic není potvrzené,“ napsali hasiči na twitter v 22:36. „Stále hledáme, začíná to být divné,“ sdělili o osm minut později.

Následně byl během pátrání na člunech nelezen v autě člověk, kterého hasiči předali do péče záchranářů. Ti museli řidiče resuscitovat. Auto pak bylo krátce po třiadvacáté hodině pomocí navijáku přitaženo ke břehu. Kolem půlnoci bylo hydraulickou rukou vytaženo na břeh. 


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru