Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Kampě někdo poničil výstavu o Miladě Horákové a procesech 50. let
Poničené panely výstavy na Kampě. Foto(2x): Twitter JP

Na Kampě někdo poničil výstavu o Miladě Horákové a procesech 50. let

V noci na dnešek byla poničena venkovní výstava v parku na Kampě, která připomíná vraždu Milady Horákové a procesy 50. let.

vystava-horakova-ponicena1 Výplně některých panelů jsou zcela strhnuty, v jiných jsou proražené otvory. „Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ uvedl předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa Jiří Pospíšil.

Zničeny byly čtyři panely, škoda je odhadována na deset až dvacet tisíc korun. „Policisté se zabývají poškozením několika komponentů výstavy v parku Kampa. Celou událost prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu Poškozování cizí věci. Škoda je předběžně odhadována na několik desítek tisíc korun,“ uvedla Policie ČR na twitteru.

V případě dopadení by vandalovi nebo vandalům hrozil v případě odsouzení až rok vězení. Policie zatím nikoho v souvilosti s čínem nezadržela. Policisté věc prověřili na místě a nyní budou studovat kamerové systémy a hledat svědky.

„Děkuji policistům za rychlou reakci, případ již řeší. Věřím, že se co nejdříve podaří dopadnou pachatele tohoto odsouzeníhodného činu,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma. První městská část je spolupořadatelem výstavy.

Expozice je nainstalována v parku Kampa, podél cesty spojující Museum Kampa s Werichovou vilou. Instalována byla na konci června, připravil ji Petr Blažek, historik ústavu pro studium totalitních režimů, který se specializuje na československé dějiny druhé poloviny 20. století.

Expozice mapuje osud Horákové, zejména protinacistickou činnost, aktivní působení ve veřejném životě po skončení druhé světové války i zinscenovaný politický proces, v němž byla jako jediná žena odsouzena k trestu smrti pro údajnou špionáž a velezradu.

Součástí výstavy je i „druhý“ život Milady Horákové, zrušení rozsudku v roce 1958 a rehabilitace jejího jména v roce 1990.


Odjel bez placení od pumpy

Včera v 18:35

S prosbou o pomoc při zastavení zákazníka, který odjel bez placení, se dnes po půlnoci na strážníky v noci obrátila obsluha čerpací stanice v Praze 4.

Zapomněli zaplatit za skútry

4. března 2021 v 18:18

Skupina mladíků se na Petříně projížděla na sdílených skútrech, které nezaplatili.

Na dolinách hořelo auto

4. března 2021 ve 12:47

Dnes od 8:43 hodin zasahovala jednotka pražských profesionálních hasičů v ulici Na dolinách v Praze 4. Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že plameny auto zachvátily v plném rozsahu.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Krádež benzínu v Praze 5

3. března 2021 v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru