dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Na Kampě někdo poničil výstavu o Miladě Horákové a procesech 50. let
Poničené panely výstavy na Kampě. Foto(2x): Twitter JP

Na Kampě někdo poničil výstavu o Miladě Horákové a procesech 50. let

V noci na dnešek byla poničena venkovní výstava v parku na Kampě, která připomíná vraždu Milady Horákové a procesy 50. let.

vystava-horakova-ponicena1 Výplně některých panelů jsou zcela strhnuty, v jiných jsou proražené otvory. „Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ uvedl předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Museum Kampa Jiří Pospíšil.

Zničeny byly čtyři panely, škoda je odhadována na deset až dvacet tisíc korun. „Policisté se zabývají poškozením několika komponentů výstavy v parku Kampa. Celou událost prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu Poškozování cizí věci. Škoda je předběžně odhadována na několik desítek tisíc korun,“ uvedla Policie ČR na twitteru.

V případě dopadení by vandalovi nebo vandalům hrozil v případě odsouzení až rok vězení. Policie zatím nikoho v souvilosti s čínem nezadržela. Policisté věc prověřili na místě a nyní budou studovat kamerové systémy a hledat svědky.

„Děkuji policistům za rychlou reakci, případ již řeší. Věřím, že se co nejdříve podaří dopadnou pachatele tohoto odsouzeníhodného činu,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma. První městská část je spolupořadatelem výstavy.

Expozice je nainstalována v parku Kampa, podél cesty spojující Museum Kampa s Werichovou vilou. Instalována byla na konci června, připravil ji Petr Blažek, historik ústavu pro studium totalitních režimů, který se specializuje na československé dějiny druhé poloviny 20. století.

Expozice mapuje osud Horákové, zejména protinacistickou činnost, aktivní působení ve veřejném životě po skončení druhé světové války i zinscenovaný politický proces, v němž byla jako jediná žena odsouzena k trestu smrti pro údajnou špionáž a velezradu.

Součástí výstavy je i „druhý“ život Milady Horákové, zrušení rozsudku v roce 1958 a rehabilitace jejího jména v roce 1990.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

Další články
Nahoru