Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na Jižním Městě začal fungovat areál ledových sportů
Útroby Areálu ledových sportů. Foto: Facebook

Na Jižním Městě začal fungovat areál ledových sportů

Na pražském Jižním Městě dnes začal v Kateřinkách ve zkušebním provozu fungovat areál ledových sportů Ice Arena. Na dvou ledových plochách se bude hrát například hokej, curling či se budou konat krasobruslařské závody. Zasportovat si bude moci rovněž veřejnost. Novinářům to řekli místostarostka Zuzana Böhmová a radní Jiří Dohnal (oba Piráti). Výstavba začala před asi čtyřmi lety a stála okolo 200 milionů korun. Majitelem je společnost AR Delta.

„Cesta k tomu, aby ledová plocha na Jižním městě byla, tak byla, řekněme, dlouhá a trnitá. V hale bude určitě hokej, krasobruslení, curling. Bavili jsme se, že tu bude širší nabídka pro veřejnost, hodiny pro seniory, mladé, speciálně pak také pro rodiny s dětmi," řekla Böhmová.

Pozemek, na kterém hala stojí, patří městské části a majitel má takzvané právo stavby. Radnici jsou garantovány hodiny vyčleněné pro základní školu Ke Kateřinkách.

„Ta tady má jednu hodinu denně zdarma. Garantovány jsou i hodiny pro veřejnost," uvedla Böhmová. Sportovat v areálu budou moci i děti z jiných jihoměstských škol, avšak tyto školy budou muset za pronájem platit.

Akce pro veřejnost by se podle provozního ředitele haly Jakuba Stromka měly konat především o víkendech. Poprvé se veřejné bruslení uskuteční na začátku srpna.

 V areálu jsou dvě ledové plochy. Jedna bude sloužit pro hokej, druhá potom pro minihokej, curling či krasobruslení. Učit se budou také základy bruslení. Rozměry hřišť splňují požadavky pro mezinárodní utkání.

V hlavním městě dále funguje například Ice Arena v Letňanech, kde se hraje především hokej. Další haly jsou v Braníku nebo v Bubenči a zimní stadion funguje také na Hvězdě.

V minulosti si mohli lidé jít zabruslit na stadion na Štvanici, který ale nechalo hlavní město před více než deseti roky zbourat. Skončil rovněž provoz na známé smíchovské Nikolajce. Veřejná kluziště pak provozují v zimě také pod širým nebem radnice městských částí.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru