Dnes Pátek - polojasno 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Jižním Městě začal fungovat areál ledových sportů
Útroby Areálu ledových sportů. Foto: Facebook

Na Jižním Městě začal fungovat areál ledových sportů

Na pražském Jižním Městě dnes začal v Kateřinkách ve zkušebním provozu fungovat areál ledových sportů Ice Arena. Na dvou ledových plochách se bude hrát například hokej, curling či se budou konat krasobruslařské závody. Zasportovat si bude moci rovněž veřejnost. Novinářům to řekli místostarostka Zuzana Böhmová a radní Jiří Dohnal (oba Piráti). Výstavba začala před asi čtyřmi lety a stála okolo 200 milionů korun. Majitelem je společnost AR Delta.

„Cesta k tomu, aby ledová plocha na Jižním městě byla, tak byla, řekněme, dlouhá a trnitá. V hale bude určitě hokej, krasobruslení, curling. Bavili jsme se, že tu bude širší nabídka pro veřejnost, hodiny pro seniory, mladé, speciálně pak také pro rodiny s dětmi," řekla Böhmová.

Pozemek, na kterém hala stojí, patří městské části a majitel má takzvané právo stavby. Radnici jsou garantovány hodiny vyčleněné pro základní školu Ke Kateřinkách.

„Ta tady má jednu hodinu denně zdarma. Garantovány jsou i hodiny pro veřejnost," uvedla Böhmová. Sportovat v areálu budou moci i děti z jiných jihoměstských škol, avšak tyto školy budou muset za pronájem platit.

Akce pro veřejnost by se podle provozního ředitele haly Jakuba Stromka měly konat především o víkendech. Poprvé se veřejné bruslení uskuteční na začátku srpna.

 V areálu jsou dvě ledové plochy. Jedna bude sloužit pro hokej, druhá potom pro minihokej, curling či krasobruslení. Učit se budou také základy bruslení. Rozměry hřišť splňují požadavky pro mezinárodní utkání.

V hlavním městě dále funguje například Ice Arena v Letňanech, kde se hraje především hokej. Další haly jsou v Braníku nebo v Bubenči a zimní stadion funguje také na Hvězdě.

V minulosti si mohli lidé jít zabruslit na stadion na Štvanici, který ale nechalo hlavní město před více než deseti roky zbourat. Skončil rovněž provoz na známé smíchovské Nikolajce. Veřejná kluziště pak provozují v zimě také pod širým nebem radnice městských částí.


Autor: ČTK

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru