dnes
Čtvrtek - polojasno
23°C
zítra
Pátek - oblacno
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Výběr vhodné lokality je ovlivněn mnoha vnějšími faktory: musí sem být dobrý přístup pro techniku, která zařízení hřiště a materiál na místo přepraví, v zemi nemohou být inženýrské sítě atd.

V minulých týdnech se objevila celá řada návrhů na prostranství, kde by hřiště mohlo vyrůst, ať už od odboru životního prostředí, realizační firmy HAGS Praha s.r.o., jež společnosti Lidl Rákosníčkova hřiště dodává, nebo zastupitelky jedenácté městské Ivany Hovorkové a některých občanů.

S ohledem na podmínky, které musí vybraná lokalita splňovat, bylo nakonec posouzeno celkem 12 takových návrhů – jak příslušnými odbory životního prostředí a územního rozvoje, tak místostarostou městské části pro životní prostředí Jakubem Lepšem.

Na základě zhodnocení všech aspektů jednotlivých lokalit, vlastnických vztahů a odborných vyjádření vedení městské části rozhodo o umístění hřiště na pozemku č. 3 při ulici K Milíčovu, nedaleko Minizoo Milíčovský dvůr, který jako nejvhodnější označili i zástupci společností Lidl a HAGS.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek ve vlastnictví hl. m. Prahy, zahájila MČ Praha 11 jednání s Magistrátem hl. m. Prahy, aby zde děti mohly Rákosníčkovo hřiště začít využívat co nejdříve.

Výstupy z celého posuzovacího procesu, včetně vybraného návrhu najdete zde.


Pražský inovační institut má nového ředitele

Dnes v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

Včera v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Radnice se setkala s obyvateli na téma vnitrobloků

Včera v 08:28

Před revitalizací veřejných prostranství se radnice Prahy 11 ptala místních obyvatel na jejich názor.

Praha 11 informovala občany, jak si vedla v době koronaviru

30. června 2020 v 16:23

V parku Ocelík se konalo setkání zástupců radnice, městské policie a dobrovolných hasičů s občany. Na něm byla prezentována opatření přijatá městskou částí na ochranu obyvatel před rizikem nákazy koronavirem.

Na přepážkách osobních dokladů a evidence obyvatel Prahy 13 dojde k omezení služeb

30. června 2020 v 15:15

V pátek 3. července bude omezen provoz na přepážkách odboru osobních dokladů a evidence obyvatel radnice Prahy 13.

Praha poskytne peníze domovu pro seniory v Heřmanově Městci

30. června 2020 v 06:55

Praha včera schválila 12 milionů korun pro domov seniorů v Heřmanově Městci, jehož je zřizovatelem. Částka je určena na usnadnění likvidace škod po bleskové povodni, která se areálem v Pardubickém kraji před dvěma týdny prohnala. Celkové škody jsou odhadovány v řádu desítek...

Další články
Nahoru