dnes
Středa - zatazeno
7°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pátek - oblacno
10°C
Zpravodajství

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Výběr vhodné lokality je ovlivněn mnoha vnějšími faktory: musí sem být dobrý přístup pro techniku, která zařízení hřiště a materiál na místo přepraví, v zemi nemohou být inženýrské sítě atd.

V minulých týdnech se objevila celá řada návrhů na prostranství, kde by hřiště mohlo vyrůst, ať už od odboru životního prostředí, realizační firmy HAGS Praha s.r.o., jež společnosti Lidl Rákosníčkova hřiště dodává, nebo zastupitelky jedenácté městské Ivany Hovorkové a některých občanů.

S ohledem na podmínky, které musí vybraná lokalita splňovat, bylo nakonec posouzeno celkem 12 takových návrhů – jak příslušnými odbory životního prostředí a územního rozvoje, tak místostarostou městské části pro životní prostředí Jakubem Lepšem.

Na základě zhodnocení všech aspektů jednotlivých lokalit, vlastnických vztahů a odborných vyjádření vedení městské části rozhodo o umístění hřiště na pozemku č. 3 při ulici K Milíčovu, nedaleko Minizoo Milíčovský dvůr, který jako nejvhodnější označili i zástupci společností Lidl a HAGS.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek ve vlastnictví hl. m. Prahy, zahájila MČ Praha 11 jednání s Magistrátem hl. m. Prahy, aby zde děti mohly Rákosníčkovo hřiště začít využívat co nejdříve.

Výstupy z celého posuzovacího procesu, včetně vybraného návrhu najdete zde.


Víc městských bytů pro potřebné profese

Včera ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

18. listopadu 2019 v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru