dnes
Pátek - prehanky-snih
6°C
zítra
Sobota - snih
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
10°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Výběr vhodné lokality je ovlivněn mnoha vnějšími faktory: musí sem být dobrý přístup pro techniku, která zařízení hřiště a materiál na místo přepraví, v zemi nemohou být inženýrské sítě atd.

V minulých týdnech se objevila celá řada návrhů na prostranství, kde by hřiště mohlo vyrůst, ať už od odboru životního prostředí, realizační firmy HAGS Praha s.r.o., jež společnosti Lidl Rákosníčkova hřiště dodává, nebo zastupitelky jedenácté městské Ivany Hovorkové a některých občanů.

S ohledem na podmínky, které musí vybraná lokalita splňovat, bylo nakonec posouzeno celkem 12 takových návrhů – jak příslušnými odbory životního prostředí a územního rozvoje, tak místostarostou městské části pro životní prostředí Jakubem Lepšem.

Na základě zhodnocení všech aspektů jednotlivých lokalit, vlastnických vztahů a odborných vyjádření vedení městské části rozhodo o umístění hřiště na pozemku č. 3 při ulici K Milíčovu, nedaleko Minizoo Milíčovský dvůr, který jako nejvhodnější označili i zástupci společností Lidl a HAGS.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek ve vlastnictví hl. m. Prahy, zahájila MČ Praha 11 jednání s Magistrátem hl. m. Prahy, aby zde děti mohly Rákosníčkovo hřiště začít využívat co nejdříve.

Výstupy z celého posuzovacího procesu, včetně vybraného návrhu najdete zde.


Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Dnes v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Včera v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

26. února 2020 v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Další články
Nahoru