dnes
Středa - skorojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
17°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Výběr vhodné lokality je ovlivněn mnoha vnějšími faktory: musí sem být dobrý přístup pro techniku, která zařízení hřiště a materiál na místo přepraví, v zemi nemohou být inženýrské sítě atd.

V minulých týdnech se objevila celá řada návrhů na prostranství, kde by hřiště mohlo vyrůst, ať už od odboru životního prostředí, realizační firmy HAGS Praha s.r.o., jež společnosti Lidl Rákosníčkova hřiště dodává, nebo zastupitelky jedenácté městské Ivany Hovorkové a některých občanů.

S ohledem na podmínky, které musí vybraná lokalita splňovat, bylo nakonec posouzeno celkem 12 takových návrhů – jak příslušnými odbory životního prostředí a územního rozvoje, tak místostarostou městské části pro životní prostředí Jakubem Lepšem.

Na základě zhodnocení všech aspektů jednotlivých lokalit, vlastnických vztahů a odborných vyjádření vedení městské části rozhodo o umístění hřiště na pozemku č. 3 při ulici K Milíčovu, nedaleko Minizoo Milíčovský dvůr, který jako nejvhodnější označili i zástupci společností Lidl a HAGS.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek ve vlastnictví hl. m. Prahy, zahájila MČ Praha 11 jednání s Magistrátem hl. m. Prahy, aby zde děti mohly Rákosníčkovo hřiště začít využívat co nejdříve.

Výstupy z celého posuzovacího procesu, včetně vybraného návrhu najdete zde.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

21. září 2020 ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru