Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Jižním Městě se představí ochotníci
Litoměřický divadelní soubor Li-Di v představení Modrovous. Foto: archiv

Na Jižním Městě se představí ochotníci

Jihoměstská přehlídka ochotnických divadel se koná v Kulturním centru Zahrada na Chodově od 1. do 3. dubna. Letos bude rozmanitá: Laskavou komedii Kvartet zahrají ochotníci z Neratovic. Lyrické představení o ženském nitru přivezou až z Litoměřic a pozornosti by nemělo uniknout rodinné představení Scherlock Holmes aneb zrození zla, které zahrají nadšení herci ze Suchdola nad Lužnicí.

Součástí představení, které je vhodné i pro větší děti, je stínové divadlo a doprovází jej živá hudba.

„Třetí ročník bohužel zkalilo náhlé úmrtí iniciátora akce a principála místních divadelníků pana Vlastimila Neklapila. Protože to byl muž plný optimismu a hýřící energií, měl by radost, že přehlídka bude. Pojďme zatleskat lidem, kteří hrají srdcem a pro radost,“ zve na přehlídku dramaturgyně KC Zahrada Iva Jirovská.

Program:

Pátek 1. 4. 19 hodin
Kvartet
I stárnout se dá s humorem a grácií. Laskavou komedii britského dramatika Ronalda Harwooda zahraje Divadelní spolek Havlíček z Neratovic.

Sobota 2. 4. 18 hodin
Modrovous – naděje žen
Lyrické představení o ženském nitru, obětování a smrti, v němž má velké slovo tanec. Litoměřický divadelní soubor Li-Di.

Neděle 3. 4. 16 hodin
Sherlock Holmes aneb zrození zla
Napínavá autorská komedie Lenky a Víta Chaloupkových pro celou rodinu o tom, jak slavný detektiv se svým nerozlučným přítelem očistí anglický venkov od zločinných záměrů jednoho z nejrafinovanějších padouchů. Součástí představení, které je vhodné i pro větší děti, je stínové divadlo a doprovází jej živá hudba. Hraje DS SUD ze Suchdola nad Lužnicí.

Více informací na stránkách KC Zahrada https://kczahrada.cz/program/rubrika/divadlo/
a na Facebooku https://fb.me/e/1vpdHryIW

Autor: Alo

Chorvatští a benátští loďaři v Praze

Včera v 08:41

V rámci víkendových Svatojánských slavností NAVALIS probíhalo v sobotu u Hergetovy cihelny Chorvatsko – benátské odpoledne. Na Staroměstské radnici přijal chorvatské a benátské loďaře starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), pražský zastupitel Jan Wolf (KDU-ČSL) a organizátor 14. ročníku slavností...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Den linky 155 v Holešovicích

13. května 2022 v 19:59

Po dvouleté koronavirové odmlce slaví opět zdravotnické záchranné služby po celé republice naplno Den linky 155. Už tuto neděli, 15. května se ve většině krajů konají akce pro veřejnost, při kterých se velcí i malí návštěvníci seznámí s technikou a vybavením zdravotníků nebo si osvěží postupy při...

Vína a delikatesy v Holešovicích

13. května 2022 v 19:34

Festival vína z celého světa a delikates v sobotu 21. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Ochutnáte vína z více jak 15 vinařství nejen z Čech a Slovenska, ale i z Rakouska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska a Argentiny a k tomu i speciality...

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Výstava Záhadné pouto v Galerii Skleňák

13. května 2022 v 11:38

Výstava v Galerii Skleňák v Praze 6 se jmenuje Záhadné pouto a vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Prohlédnout si ji můžete až do konce května.

Praha 15: Den dětí v areálu Na Šancích

13. května 2022 v 07:57

Praha 15 zve v sobotu 28. května ve 14 hodin na Den dětí.

Pivní speciály přijedou do Riegrových sadů

12. května 2022 ve 12:19

Květnový festival minipivovarů v zeleném srdci Prahy 13. května ve 14 hodin až 14. května do 22 hodin.

Izrael na Vltavě 2022

12. května 2022 ve 12:10

Poznejte Izrael, jeho kulturu, jídlo a zábavu. O víkendu 14. a 15. května můžete na Střeleckém ostrově ochutnat izraelskou kuchyni nebo si půjčit deku a dát jarní piknik v trávě. Zažijete inspirativní víkend plný hudby, divadla, přednášek a workshopů.

Začínají Vysočanská nokturna v parku Zahrádky

12. května 2022 v 10:12

Od dnešního dne po celý červen, červenec, srpen a září se můžete vždy ve čtvrtek od 18 hodin zaposlouchat do hudby starých i současných mistrů ve vysočanském parku.

Další články
Nahoru