dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
20°C
Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba

Pohotovostní lékařskou a lékárenskou službu bude Praha 11 zajišťovat i v roce 2021. Tento týden o tom rozhodlo vedení městské části. Na poskytovatele služby bude vypsáno zadávací řízení. Do konce letošního roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

„Jak ukázaly poslední měsíce, dostupnost lékařských služeb, akutní případy nevyjímaje, je jednou z klíčových oblastí, které je v naší zemi nutné rozvíjet. O dalším provozu pohotovosti a pohotovostní lékárny bude rozhodnuto na základě výsledku zadávacího řízení, které nyní připravujeme,“ uvedl radní pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO). 

Praha 11 je podle něj v metropoli poslední městskou částí, která na svém území provoz pohotovosti zajišťuje a bude zajišťovat i nadále.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha již deset let. Smlouva radnice s EUC Klinikou Praha byla prodloužena do konce tohoto roku, protože kontrakt vypršel v březnu.  S prodloužením smlouvy provozovatel souhlasil pod podmínkou dotace 3,8 milionu korun. Finance společnosti Praha 11 poskytla z rozpočtové rezervy městské části.

O provoz pohotovostní služby se stará zhruba čtyřicetičlenný tým lékařů a zdravotních sester. Loni zde bylo ošetřeno přes 4500 pacientů.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

Včera v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Další články
Nahoru