dnes
Neděle - jasno
10°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
10°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
15°C
Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba

Pohotovostní lékařskou a lékárenskou službu bude Praha 11 zajišťovat i v roce 2021. Tento týden o tom rozhodlo vedení městské části. Na poskytovatele služby bude vypsáno zadávací řízení. Do konce letošního roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

„Jak ukázaly poslední měsíce, dostupnost lékařských služeb, akutní případy nevyjímaje, je jednou z klíčových oblastí, které je v naší zemi nutné rozvíjet. O dalším provozu pohotovosti a pohotovostní lékárny bude rozhodnuto na základě výsledku zadávacího řízení, které nyní připravujeme,“ uvedl radní pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO). 

Praha 11 je podle něj v metropoli poslední městskou částí, která na svém území provoz pohotovosti zajišťuje a bude zajišťovat i nadále.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha již deset let. Smlouva radnice s EUC Klinikou Praha byla prodloužena do konce tohoto roku, protože kontrakt vypršel v březnu.  S prodloužením smlouvy provozovatel souhlasil pod podmínkou dotace 3,8 milionu korun. Finance společnosti Praha 11 poskytla z rozpočtové rezervy městské části.

O provoz pohotovostní služby se stará zhruba čtyřicetičlenný tým lékařů a zdravotních sester. Loni zde bylo ošetřeno přes 4500 pacientů.


Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

Včera v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

Včera v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

Včera v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Včera v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Další články
Nahoru