Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba

Pohotovostní lékařskou a lékárenskou službu bude Praha 11 zajišťovat i v roce 2021. Tento týden o tom rozhodlo vedení městské části. Na poskytovatele služby bude vypsáno zadávací řízení. Do konce letošního roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

„Jak ukázaly poslední měsíce, dostupnost lékařských služeb, akutní případy nevyjímaje, je jednou z klíčových oblastí, které je v naší zemi nutné rozvíjet. O dalším provozu pohotovosti a pohotovostní lékárny bude rozhodnuto na základě výsledku zadávacího řízení, které nyní připravujeme,“ uvedl radní pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO). 

Praha 11 je podle něj v metropoli poslední městskou částí, která na svém území provoz pohotovosti zajišťuje a bude zajišťovat i nadále.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha již deset let. Smlouva radnice s EUC Klinikou Praha byla prodloužena do konce tohoto roku, protože kontrakt vypršel v březnu.  S prodloužením smlouvy provozovatel souhlasil pod podmínkou dotace 3,8 milionu korun. Finance společnosti Praha 11 poskytla z rozpočtové rezervy městské části.

O provoz pohotovostní služby se stará zhruba čtyřicetičlenný tým lékařů a zdravotních sester. Loni zde bylo ošetřeno přes 4500 pacientů.


Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Dnes ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

Včera v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru