Dnes Sobota - obcasny-dest 1°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Na Jižním Městě bude i příští rok fungovat lékařská pohotovostní služba

Pohotovostní lékařskou a lékárenskou službu bude Praha 11 zajišťovat i v roce 2021. Tento týden o tom rozhodlo vedení městské části. Na poskytovatele služby bude vypsáno zadávací řízení. Do konce letošního roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

„Jak ukázaly poslední měsíce, dostupnost lékařských služeb, akutní případy nevyjímaje, je jednou z klíčových oblastí, které je v naší zemi nutné rozvíjet. O dalším provozu pohotovosti a pohotovostní lékárny bude rozhodnuto na základě výsledku zadávacího řízení, které nyní připravujeme,“ uvedl radní pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO). 

Praha 11 je podle něj v metropoli poslední městskou částí, která na svém území provoz pohotovosti zajišťuje a bude zajišťovat i nadále.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha již deset let. Smlouva radnice s EUC Klinikou Praha byla prodloužena do konce tohoto roku, protože kontrakt vypršel v březnu.  S prodloužením smlouvy provozovatel souhlasil pod podmínkou dotace 3,8 milionu korun. Finance společnosti Praha 11 poskytla z rozpočtové rezervy městské části.

O provoz pohotovostní služby se stará zhruba čtyřicetičlenný tým lékařů a zdravotních sester. Loni zde bylo ošetřeno přes 4500 pacientů.


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

Včera v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Další články
Nahoru