dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Na jihu Prahy se otevírá Skipark Chuchle, běžkovat v něm můžete zdarma
V Chuchli začíná další sezóna Skiparku. Foto: www.skiparkchuchle.cz

Na jihu Prahy se otevírá Skipark Chuchle, běžkovat v něm můžete zdarma

Díky sněžení a hlavně teplotám pod nulou, které umožnily už před několika dny spuštění sněžných děl, může dnes začít další sezona Skiparku Chuchle v areálu dostihového závodiště. Na začátek je připraven okruh dlouhý 300 metrů, postupně se bude prodlužovat.

„Prozatím je připraven malý okruh spíše pro děti a začátečníky, otevřeme i půjčovnu lyží, bot a holí,“ sdělil serveru Pražský patriot Martin Dvořák z agentury SportGroup.cz, která zajišťuje provoz. „Sníh budeme vyrábět dál, co nám počasí dovolí. Rádi bychom náš lyžařský okruh zvětšili, aby se stal možnou tréninkovou základnou i pro vyspělejší lyžaře z metropole,“ dodal.chuchle-dela_1-nahled

Víc než 300 metrů prozatím s dvěma děly nešlo stihnout. „Hraniční teplota pro výrobu sněhu je mínus čtyři stupně, komplikace způsobuje i relativně vysoká vlhkost vzduchu. Je potřeba vytvořit hromadu sněhu a nechat ho ,uzrát´. A potom připravit rolbou aspoň půlmetrovou vrstvu, aby měla dostatečnou trvanlivost,“ vysvětluje ředitel dostihového závodiště Petr Drahoš.

Skipark Chuchle se zrodil z iniciativy olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřiny Neumannové. V uplynulých čtyřech zimách dokázal navzdory ne vždy ideálnímu počasí nabídnout vždy několik týdnů kvalitní podmínky pro lyžování.

Do zdejší běžecké školy jezdila školní mládež z celé Prahy, senioři měli lekce i vybavení zdarma. A jezdilo se až do noci za umělého osvětlení.

Konaly se tu i lyžařské závody za účasti reprezentantů Martina Koukala, Lucie Charvátové, Sandry Schützové a dalších, program tu zpestřil také český pohár v zimním triatlonu. „Rádi bychom podobné akce zorganizovali i letos, záleží na klimatických podmínkách,“ sdělil Dvořák.

Skipark Chuchle má otevřeno denně od 8 do 21 hodin. Lyžování je zdarma, za půjčení vybavení se platí. Do Chuhle můžete vyrazit autem, u areálu je parkoviště. Na vlakovou zastávku je jen pár desítek metrů.

Aktuální stav zasněžování sledujte na www.skiparkchuchle.cz


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru