Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Na jednom místě v jeden čas vše o IT

9. 2. 2024
Jedinečná příležitost pro všechny nahlédnout do aktuálních trendů v informačních technologiích, zjistit nejnovější informace o bakalářském i magisterském studiu a prohlédnout si práce studentů se otevírá na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Nabídka ukázek je široká, od robotů, kyberbezpečnosti, umělé inteligence až po počítačovou grafiku nebo programování, a to vše na jednom místě a v jeden čas v rámci Dne otevřených dveří FIT ČVUT v pátek 9. února od 9 hodin do 15:30.

Program pro návštěvníky bude opravdu bohatý. Připraveny jsou přednášky o bakalářském a magisterském studiu, kde se návštěvníci dozvědí vše o studiu, přijímacím řízení, získají přehled o jednotlivých studijních specializacích, o možnostech praxe již při studiu, či jaký je studentský život na FIT ČVUT. Nebudou chybět ani informace o zahraničních studijních pobytech po celém světě nebo o kombinovaném studiu. U stánků jednotlivých specializací se návštěvníci od studentů a vyučujících dozvědí vše, co je zajímá, a budou si moci prohlédnout studentské práce.

„Na naší fakultě studenti studují beze sporu obor budoucnosti. Svědčí o tom nejen fakt, že jsme nejžádanější fakultou ČVUT, ale také to, že naši absolventi mají široké možnosti uplatnění ve všech odvětvích, které se dnes neobejdou bez špičkových IT odborníků,“ konstatuje Zdeněk Muzikář, proděkan pro studijní a pedagogickou činnost FIT ČVUT.

Své dveře pro návštěvníky otevře i 15 moderních laboratoří s nejmodernějším technologickým vybavením, kde návštěvníci uvidí, na jakých výzkumných projektech či projektech ve spolupráci s renomovanými firmami studenti pracují.

Na co se mohou návštěvníci v laboratořích těšit? Vyzkouší si interaktivní hrací stěnu a počítačové hry vytvořené studenty v Laboratoři grafiky a herního designu. Uvidí ukázku, jak se programují humanoidní roboti a co vše dokážou v Laboratoři inteligentních vestavných systémů. Laboratoř etického hackování poodhalí, jak se studenti učí simulovat aktivity reálných útočníků, aby mohli najít slabiny systému a tím následně zvýšit jeho bezpečnost. Laboratoř zpracování obrazu představí své technické zázemí pro zachycování vizuálních informací a aplikování teoretických poznatků a řešení problémů z praxe.

Při komentovaných prohlídkách prostor fakulty návštěvníci nahlédnou do technologického zázemí a budou mít možnost prohlédnout si také Národní technickou knihovnu, kde jsou pro studenty k dispozici odborné publikace nebo prostor pro přípravu a studium. Celý Den otevřených dveří FIT ČVUT doplňuje pestrý doprovodný program, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet například virtuální realitu, nechat umělou inteligenci odměnit je za úsměv nebo získají kompletní informace o studiu, o korespondenčním semináři FIKS, co nabízí kariérní centrum ČVUT, jaké jsou možnosti ubytování a stravování nebo jaká je pomoc při studiu pro studenty se specifickými potřebami.

Více o akci a podrobný program na https://fit.cvut.cz/dodAutor: TZ, red

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Další články
Nahoru