dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražská politika

Na jednání zastupitelstva Prahy 10 bylo od začátku dusno, zástupci TOP 09 odešli

Opoziční zastupitelka Pavla Hájková (TOP 09) na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 10 oznámila, že TOP 09 opouští jednání, které je podle ní  v rozporu s jednacím řádem. „Nechápu, proč TOP 09 odchází,“ reagoval předseda klubu Nezávislých Ivan Vinš.

Ještě předtím došlo k slovní přestřelce opozičního zastupitele Martina Uhlíře, zvoleného za TOP 09, který opakovaně vystupoval a nechtěl se nechat přerušit, a zástupců vedení radnice. Těm jeho vystoupení přišla nedůstojná.

Vše začalo tak, že místostarosta Vladimír Novák (ČSSD) v úvodu jednání navrhl zařadit bod týkající se radnice, kdy se dlouhodobě diskutují tři varianty: přestavba stávající radnice ve vršovické budově Vlasta, výstavba nové radnice u metra Strašnická, nebo na Hagiboru, poblíž metra Želivského.

Opoziční zastupitel Jan Šnajdr (TOP 09) řekl, že žádá ukončení jednání, protože při minulém přerušení jednání se podle něj nepostupovalo formálně správně a jednání podle něj bylo již ukončeno.

Proti tomu se ohradil Vinš. „Postupovali jsme stejně jako TOP 09 na pražském magistrátu,“ řekl a požádal o přestávku, aby mohlo být v rámci jednání předneseno právní odůvodnění kroku.

Vedoucí majetkoprávního odboru David Ekstein po přestávce řekl, že jednací řád radnice neupravuje situaci, kdy o přerušení jednání požádá předseda klubu a je tedy na vůli zastupitelstva, aby rozhodlo hlasováním. Zastupitelé odhlasovali, že jednání bude pokračovat. TOP 09 jednání opustila.

„TOP 09 se svým ochodem zbavila své odpovědnosti za budoucí řešení radnice vyplývající z mandátu, který získala ve volbách. Dala tak přednost politikaření před konstruktivním jednáním," podotkl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).


Další články
Nahoru