Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na jednání pražského zastupitelstva bude moci být veřejnost jen na jednom místě a v rouškách
Jednání pražského zastupitelstva v Nové radnici na Mariánském náměstí. Foto: MHMP

Na jednání pražského zastupitelstva bude moci být veřejnost jen na jednom místě a v rouškách

Pražané budou moci dorazit ve čtvrtek dorazit na jednání zastupitelstva pouze s rouškou přes ústa a nos a budou moci být pouze na galerii určené pro veřejnost. Stejná pravidla budou platit pro novináře. Jednání je možné sledovat také online na webových stránkách magistrátu.

V důsledku mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví platných od 1. září zavedl pražský magistrát některá pravidla týkající se pohybu osob v budovách úřadu a upravil úřední hodiny pro veřejnost.

Podle opatření ministerstva je „zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest ve vnitřních prostorech staveb, které jsou místnostmi, ve kterých vykonávají svoji činnost orgány veřejné moci a správní orgány, určené pro kontakt s veřejností a v době, kdy slouží pro tento účel“.

Toto opatření platí i v budovách pražského magistrátu v úředních hodinách, a to jak pro zaměstnance, tak pro veřejnost. Mimo úřední hodiny jsou magistrátní budovy pro veřejnost uzavřeny.

Informace o povinnosti nosit roušky jsou umístěny u vchodů do budov, kde jsou také nainstalovány termokamery. Provoz úřadu je zajištěn za dodržování přísných hygienických podmínek, ve vchodech do budov jsou umístěny dezinfekční rohože, k dispozici je dezinfekce na ruce.

Ve vnitřních prostorách jsou rovněž vyvěšeny informace o používání ochranných prostředků, včetně desatera preventivní ochrany a informací o snížené kapacitě výtahů. Mimo jiné jsou zakázány soukromé návštěvy zaměstnanců na pracovišti.

Přehled úředních hodin pražského magistrátu je uveden na portálu praha.eu zde. Úřední agendy jsou svedeny na přepážky. „Občanům doporučujeme, aby, pokud je to možné, řešili své záležitosti prostřednictvím telefonické, elektronické či písemné komunikace, a osobní návštěvy úřadu omezili na nejnutnější případy, popřípadě po předchozí domluvě,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pro vyřizování záležitostí na pracovištích odboru dopravněsprávních činností (registr řidičů a registr vozidel) je podle něj vhodné maximálně využívat online rezervace termínu návštěvy.

Každý příchozí mimo přepážková pracoviště se musí hlásit na vrátnici, kde obsluha kontaktuje zaměstnance, za kterým host přichází. Příchozí se nesmí po budově pohybovat bez doprovodu tohoto zaměstnance. Ten je povinen přijít na vrátnici, doprovodit osobu na místo jednání a po ukončení jednání ji doprovodit zpět na vrátnici k východu.  

Opatření budou mít vliv také na čtvrteční jednání zastupitelstva. Veřejnosti bude umožněn vstup do jednacího sálu pouze do prostoru veřejnosti vždy vyhrazenému. Příchozí musí mít zakrytá ústa a nos rouškou či jinou ochranou. S ohledem na upravený režim jednání nebude možné pohybovat se mimo tuto galerii.

Občané zde budou mít k dispozici mikrofon, aby dostali možnost vyjádření a nechodili k řečnickému pultu. Zastupitelé budou na svých místech odděleni plexiskly. „Opatření se bude týkat i médií, doporučujeme proto sledovat jednání zastupitelstva v přímém přenosu na portálu praha.eu,“ dodal Hofman.


Autor: red

Praha 2 vyzvala ostatní městské části, aby se připojily k deklaraci

4. října 2021 ve 20:07

Představitelé centrálních městských částí v deklaraci, kterou společně v polovině září podepsali, požadují od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky, rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova i mimo centrální městské části, revizi obecně...

Další články
Nahoru