dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Na Jarově bude hřiště pro skateboardisty a bruslaře za dvacet milionů. Většinu zaplatí EU
Ilustrační foto: sxc.hu

Na Jarově bude hřiště pro skateboardisty a bruslaře za dvacet milionů. Většinu zaplatí EU

Praha 3 chystá na na Jarově výstavbu hřiště určeného především pro děti a mládež. K dispozici bude plocha pro bruslení, jízdu na skateboardu, lezecká stěna a venkovní posilovna. Projekt vyjde na 20 milionů korun, z toho 15 milionů korun získala radnice z evropských fondů.

„V Praze 3 dlouhodobě areál tohoto typu chybí," uvedl místostarosta Ondřej Rut (ŽnS). Především oblast Jarova si podle něj podobné místo zaslouží. „Chtěli bychom, aby vznikl prostor, kde budou mít hlavně mladí lidé možnost si zasportovat," podotkl.

Zanedbaná zhruba půlhektarová asfaltová plocha s rozpadající se tenisovou zdí by se měla proměnit v polyfunkční herní plochu. K dispozici bude zázemí, altán a veřejné toalety.

Areál bude oplocen a na noc se bude z bezpečnostních důvodů uzavírat. V rámci projektu chce městská část obnovit zeleň a hřiště by mělo být v budoucnu obklopeno vzrostlými stromy.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru