dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražské krimi

Na Jarově a Žižkově proběhla bezpečnostní akce „Ulice“

Policisté zkontrolovali stovky osob a vozidel, dokonce zadrželi řidiče narkomana se zadrženým řidičským průkazem nebo dvojici recidivistů, kterou podezřívají z vloupání do auta. 

Včera mezi 9. hodinou večerní a 4. hodinou ranní proběhla na území pražského Jarova a Žižkova policejní akce pod názvem „Ulice“ zaměřená zejména na odhalování trestných činů jako vloupání do vozidel nebo krádeží do aut, dále pouliční trestnou činnost a samozřejmě standardem je při takových akcích i vyhledávání osob v celostátním pátrání.

Více než šedesátka policistů z třetího policejního obvodu zkontrolovala přes tři sta osob a téměř dvě stovky vozidel a řidičů. Policisté zajistili například jednoho řidiče podezřelého z řízení vozidla pod vlivem alkoholu v rovině přestupkového jednání, dalšího podezřelého řidiče už ovšem zadrželi jako podezřelého ze spáchání trestného činu.

Amphetamin v těle řidiče

Dvaatřicetiletý řidič Renaultu Laguna totiž po zastavení vozidla začal z auta utíkat, nicméně policisté z místního oddělení na Jarově ho okamžitě dopadli a vyzvali k provedení testu na přítomnost alkoholu a návykových látek v těle. Dechová zkouška sice vykazovala negativní výsledky, nicméně řidič se pak podrobil testu na drogy, který potvrdil v jeho těle látku amphetamin. Z dostupných evidencí navíc policisté zjistili, že 25. února mu jejich kolegové z pohotovostní motorizované jednotky řidičský průkaz už zadrželi. Jako v tomto případě totiž řídil svůj vůz pod vlivem návykové látky. Policisté zadrženého řidiče převezli na služebnu a tam mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za tento skutek mu hrozí až roční vězení a zákaz řízení. Kolem třetí hodiny ráno ho pak policisté po konzultaci se státním zástupcem propustili ze zadržení a jeho stíhání tak povedou na svobodě.

Kladívko v trávě

V rámci této policejní akce navíc policisté zadrželi dvojici, která se v ulici Chelčického pohybovala v blízkosti zaparkovaného vozidla Ford Tranzit s rozbitým oknem a podezřele do auta nahlížela. Když hlídka z žižkovského oddělení požádala muže a ženu o jejich vysvětlení, v trávě kousek od auta pak nalezla ležet bezpečnostní kladívko k rozbíjení oken. V dostupných evidencích pak policisté zjistili, že sedmadvacetiletý muž a jeho dvaadvacetiletá přítelkyně mají bohatou trestní minulost majetkového charakteru, ve výčtu spáchaných trestných činů pak nejčastěji figuruje trestný čin vloupání do vozidla. Dvojice následně skončila na služebně, kde mimo jiné policistům vysvětlovala i zajímavý obsah jejich batohu.

Uvnitř totiž byly řidičské průkazy, platební karty, peněženka a další doklady jiného majitele vozu, který o svoje cennosti přišel u nákupního centra v pražských Stodůlkách. S dvojicí v současné době pracují kriminalisté specializující se na automobilovou kriminalitu třetího policejního obvodu. Kriminalistický technik dvojici například odebral otisky prstů, provedl ústní stěr a na místě činu hlavně zajistil stopy, které se pak odeslaly na specializované pracoviště na oborné zkoumání. Detektivové musejí počkat na výsledky expertiz, od kterých se bude následně odvíjet jejich další postup.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru