dnes
Pondělí - skorojasno
23°C
zítra
Úterý - skorojasno
24°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Na investice do školek a škol rozdělí Praha miliardu korun
Ilustrační foto: archiv

Na investice do školek a škol rozdělí Praha miliardu korun

Hlavní město Praha se chystá rozdělit jednu miliardu korun na investice do mateřských a základních škol. O tomto kroku dnes rozhodne na svém zasedání Rada hlavního města Prahy.

„Řada městských částí buď už zažívá, nebo v blízké budoucnosti čeká silné ročníky. Musíme proto zřizovat nové i kultivovat současné kapacity škol, aby nevypadaly jako dřevěná bouda ve slavném filmu Zdeňka Svěráka,“ řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) zodpovědný za městský rozpočet.

V návrhu je téměř 60 projektů. Dvě třetiny z nich přímo rozšiřují kapacitu škol: povedou ke vzniku zhruba 140 nových tříd. Další část peněz se použije na rekonstrukce, aby se děti neučily v budovách v havarijním stavu. V několika případech se investuje do sportovních zařízení nebo školních kuchyní.

Již v květnu rozhodlo vedení Prahy o tom, že pražští učitelé a zaměstnanci škol dostanou z letošního pražského rozpočtu miliardu korun na podporu platů. A již v březnu padlo rozhodnutí poslat městským částem půl miliardy korun na investice.

Miliardu pro školy hlavní město uvolní z účtů v polovině roku. Rozdělí se městským částem, které jsou zřizovateli mateřských a základních škol, a přednostně bude investována do projektů, které jsou buď připravené ke startu, nebo se na nich již pracuje.

Městské části budou mít možnost dočerpat dotaci ještě v roce 2020. Z dotace se budou financovat různé fáze stavebního procesu od pořízení projektové dokumentace až po stavbu samotnou.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Dnes ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru