Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Invalidovně byly vysazeny platany věnované osobnostem, jeden stal milion korun
Křest jednoho z vysazených platanů. Zdroj foto: MČ Praha 8

Na Invalidovně byly vysazeny platany věnované osobnostem, jeden stal milion korun

Před budovou J&T Banky naproti stanici metra Invalidovna bylo nově vysazeno sedm stromů, z nichž každý symbolizuje příběh jedné významné osobnosti žijící na Praze 8. Výsadbu završila akce, která propojila čestné občany této městské části, žáky Základní školy Lyčkovo náměstí, architekty a krajináře se zástupci radnice, investiční skupinou J&T a developerem J&T Real Estate, kteří v lokalitě dlouhodobě působí. Informoval o tom mluvčí libeňské radnice Martin Šalek.

Výsadba platanů je jedním z příkladů úspěšné spolupráce mezi soukromým a veřejným sektorem. „Oceňujeme, že se zástupci investora J&T nenechali udolat administrativní a technologickou náročností výsadby stromořadí na městské třídě s podzemním provozem metra a neodradila je ani cena za jeden strom, která na Invalidovně dosáhla milionu korun,“ sdělil místostarosta pro územní rozvoj Prahy 8 Radomír Nepil (ANO).

„Platanová alej v Sokolovské ulici přesahuje běžné ozelenění prostoru a my jsme proto chtěli dát platanům další rozměr. Spolu s investorem jsme každý strom věnovali vybraným osobnostem, které v minulosti obdržely čestné občanství Prahy 8 za přínos pro městskou část,“ dodal.

Platanová alej není jediná aktivita, která se skupinou J&T do okolí Invalidovny dorazila. Vedle soch Jiřího Příhody, které zdobí veřejný prostor zde banka otevřela veřejnosti zdarma galerii, ve které představuje příběhy soukromých sbírek a jejich sběratelů, podpořila také knihu Karlín, která mapuje život ve zdejší čtvrti a aktivní hodlá být i v budoucnu nejen v rámci připravovaných developerských aktivit.

Cedulky u jednotlivých platanů představují symbolické věnování lékařce Ivě Holmerové, pedagožce a psycholožce Marii Petrželové, speciální pedagožce Miloslavě Staré, akademické malířce a pedagožce Helze Hoškové-Weissové, akademickému malíři Václavu Špalemu, ekologovi Miloslavu Štulcovi a motocyklovému závodníkovi Milanu Špinkovi.


Autor: Jan Puci

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru