Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na integraci Ukrajinců v Praze dá magistrát dalších dvacet milionů korun
Ukrajinská holčička na nuselském muralu. Foto: Dmitrij Proškin / Chemis

Na integraci Ukrajinců v Praze dá magistrát dalších dvacet milionů korun

Vedení metropole na pondělním zasedání schválilo vyhlášení Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2024 – 2. kolo – Ukrajina. Celkově je v programu alokováno 20 milionů korun, o které mohou žádat neziskové organizace a další subjekty. Program má za cíl podpořit sociální oblast, bydlení, terénní služby nebo například zvyšování informovanosti. O rozhodnutí radních informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Různé programy na podporu uprchlíků z Ukrajiny jsou celkově zacíleny na zlepšení podmínek pro integraci skupin cizinců žijících v Praze, a to mimo jiné prostřednictvím jejich vzdělávání. 

Současně jsou zaměřeny na podporu komunikace mezi cizinci a Pražany, podporu kulturních, uměleckých, společenských, vzdělávacích aktivit organizací či na zlepšení vzájemného soužití. 

„Dokážeme z vlastních zdrojů zabezpečit velkou část agendy ukrajinských uprchlíků na území hlavního města. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu spolupracujeme s odborným neziskovým sektorem, který nám pomáhá zmírňovat dopady spojené s jejich dočasným pobytem. Díky těmto finančním prostředkům můžeme pokračovat v našich aktivitách v oblasti adaptace, integrace a sociální koheze,“ popsal náměstek primátora Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil (TOP 09).

Anketa

Pomohl/a jste už nějakým způsobem uprchlíkům z Ukrajiny?

12.7%
(12.7%)
87.3%
(87.3%)
„Bezpečnost obyvatel i návštěvníků metropole je prioritou vedení Prahy, a to bez ohledu na státní příslušnost. Proto i nadále budeme dělat vše proto, aby byli chránění všichni, kteří v hlavním městě žijí či pobývají,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). 

Nově schválený program pro integraci cizinců cílí na podporu aktivit spojených s adaptací a integrací ukrajinských uprchlíků, a to v několika specifických oblastech. 

„Konkrétně se jedná o sociální oblast, oblast bydlení (zabydlování a s tím spojené terénní služby), terénní služby a interkulturní práce, oblast duševního zdraví a zvyšování informovanosti cílové skupiny,“ vyjmenoval mluvčí Hofman. 

Žádost o dotaci mohou podávat od 8. do 13. března neziskové organizace a další subjekty a bude k dispozici na oficiálních stránkách hlavního města.


Autor: Karel Netolický

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru