dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Na I. P. Pavlova začal dvoutýdenní festival sevřený magistrálou
Takto bude vypadat festival na I. P. Pavlova. Foto: CCEA

Na I. P. Pavlova začal dvoutýdenní festival sevřený magistrálou

Jedno z nejrušnějších míst v Praze, náměstí I. P. Pavlova, se od dneška promění na dva týdny v kulturní scénu, kde bude zajímavý program pro veřejnost. Vstup na všechny akce je zdarma.

V prostoru sevřeném oběma směry severojižní magistrály budou až do 10. srpna umístěny dočasné instalace, prodejny a servisy. Během dvou týdnů zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, čtení, trhy a taneční vystoupení. Prostor zpestří dovezená městská zeleň v květináčích.

Na co se mohou návštěvníci netradičního festivalu těšit? Na workshopy, turnaje ve stolním fotbale nebo šachu, módní přehlídky, taneční i hudební vystoupení. Rušná magistrála se podle organizátorů stane pódiem, laboratoří skutečného městského života.

Centrum pro středoevropskou architekturu, které akci připravilo, chce happeningem přispět k nové interpretaci a humanizaci pražské magistrály.

Otevřenou scénu zahájila dnes ráno výtvarná performance Patrika Hábla, který skrze velkoplošnou malbu 300m2 vytvořil nové prostředí – podklad pro spontánní činnosti.

Na scéně se během festivalu objeví například DJ Lumiere, který zahraje v pondělí 29. července nebo hudební soubor Prague Modern, který se představí v sobotu 27. července. Čtyři večery budou patřit filmovému promítání v režii Aerofilms.

Poslední červencový den se zde objeví bleší trh Super sekáč na Magistrále a 3. srpna Dyzajn na Ípáku. Každý den v 19.00 proběhne flash mob akce.

Pro děti jsou na programu například prostorové hry s uměleckou skupinou Strašné dítě, či výtvarné dílny s Marií Vymazalovou. Program festivalu najdete ZDE.


Další články
Nahoru