Dnes Sobota - oblacno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Na Hradčanech odstartoval 11. ročník příměstského tábora dobrovolných hasičů

Následujících čtrnáct dní se v areálu u Loretánského náměstí vystřídají dva týdenní turnusy dětí na oblíbeném příměstském táboře Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. I tentokrát mladí táborníci zcela naplnili kapacitu. Slavnostního zahájení se v pondělí zúčastnil starosta Petr Hejma (STAN) s místostarostkou Evou Špačkovou (ODS).

Areál hasičů na Hradčanech nabízí unikátní prostředí pro všechny účastníky. Kromě vystavené profesionální techniky zde na táborníky čeká například také překážková dráha nebo nádherná vodní nádrž, kde si budou moci vyzkoušet hned několik činností. „Připraveni jsme i na neplavce. Za dobu, co tábor pořádáme, jsme naučili plavat již desítky dětí,“ řekl velitel Jednotky SDH Praha 1 Zdeněk Čihák.

Věk malých hasičů a hasiček se pohybuje mezi 7 až 14 lety. Starší děti zde pak plní roli praktikantů a pomáhají tak svým mladším kolegům s plněním nejrůznějších úkolů. Kromě čistě pohybových aktivit zde na táborníky čeká také řada ukázek práce nejen hasičů, ale také záchranářů či policie. K výcviku i ukázkám poslouží hasičská nádrž. Obědvat budou ve společnosti vojáků Hradní stráže ve zdejších kasárnách.

„Děti se naučí pracovat v týmu a spolupracovat. Jednu noc tu s námi přespí, ukážeme jich klasický zásah. Také je budeme učit stavět protipovodňové zábrany,“ dodal.  O šest desítek dětí se stará dvanáct instruktorů a šest praktikantů z řad našich absolventů.

Činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 si pochvaluje i Petr Hejma. „Je skvělé, že každým rokem naši hasiči o něco vylepšují tento unikátní tábor. Ještě větší radost mi pak dělá, že tento kemp natolik přispěl k popularizaci tohoto důležitého řemesla, že řada jeho bývalých účastníků zde plní roli vedoucích nebo se dokonce stávají profesionálními hasiči,“ prohlásil starosta.

„Já mám velikou radost, že každým rokem zde vidím víc a víc mladých hasiček. Holčičky totiž umí přidat každé činnosti trochu nový rozměr a dokazují tím, že tyto zajímavé pohybové aktivity nejsou doménou jen chlapců,“ kvitovala místostarostka Eva Špačková. „Rodiče oceňují, že děti zde dostanou základy disciplíny,“ dodala. Každý rok se zde i některé děti naučí plavat.


Autor: TZ, red

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

Dnes ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Dětské hřiště na Kampě je opět otevřeno

3. září 2022 v 10:54

Dětské hřiště v parku Kampa je po proběhlé rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost.

Další články
Nahoru