dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Na horském kole po eskalátorech. Dostal podmínku

Koncem loňského listopadu devětadvacetiletý muž sjel schody metra Můstek na horském kole, a v závěru své hazardní jízdy bicykl nezvládl a upadl. Pouze dílem náhody nezranil kromě sebe nikoho jiného.

Po pádu skončil v péči záchranářů s podezřením na zranění páteře, které se ale po důkladnějším vyšetření nepotvrdilo. Jelikož nebylo zcela zřejmé, zda se tímto počínáním cyklista dopustil přestupku, nebo trestného činu, zadali policisté znalecké posudky.

Jejich závěry zní, že v době sjezdu schodů jel muž rychlostí 48 km/h, a při pádu z kola měl rychlost téměř 39 km/h. Z toho lze jednoznačně usuzovat, že při střetu s dospělým člověkem by mohla tato srážka skončit těžkým zraněním, v případě dítěte dokonce se smrtelnými následky.

Na základě těchto skutečností byl následně, dnes již třicetiletý muž odsouzen za trestný čin výtržnictví trestním příkazem k měsíčnímu vězení s podmínečným odkladem na jeden rok.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru