Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště

Praha 5 plánuje na hřišti na míčové sporty na Hořejším nábřeží v zimních měsících provozovat ledovou plochu pro veřejnost. Její vybudování spolu s dalšími úpravami hřiště pro radnici za zhruba 36 milionů korun bez DPH provede firma PBW Group. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Součástí prací bude také rekonstrukce parku pro skateboarding nebo zahradní restaurace.

Praha 5 loni ledovou plochu provozovala v areálu základní školy v Jinonicích, dieselový agregát nutný pro provoz plochy však dopoledne vyrušoval děti při výuce a večer hluk z kluziště rušil okolní obyvatele. V nové lokalitě u řeky by s hlukem podle dřívějších vyjádření zástupců radnice neměl být problém.

Vysoutěžená firma podle zadání zakázky vymění stávající povrch hřiště pro míčové sporty tak, aby bylo možné na něm v zimě provozovat kluziště. „Dále dojde k výměně povrchu skateparku a mlatových cest. Součástí předmětu plnění veřejné zakázky je také umístění zahradní restaurace, příslušného zázemí a technického zázemí pro ledovou plochu – vše v lodních kontejnerech upravených pro daný účel," stojí ve věstníku.

V Praze 5 se v poslední době jedná o náhradě za zimní stadion Nikolajka, jehož majitelé oznámili, že v letošní sezoně sportoviště neotevřou. Minulé vedení radnice na magistrátu prosadilo, že město poskytne Praze 5 pozemky v Jinonicích pro vybudování objektu s ledovou plochou, který má uzavřený stadion dočasně nahradit.

Výhledově pak předchozí rada plánovala ve spolupráci se soukromým investorem postavit nový trvalý stadion. Zástupci nového vedení městské části nedávno uvedli, že dočasné kluziště pro sportovní kluby i veřejnost plánují vybudovat co nejdříve a se záměrem nového stadionu se ještě musí podrobně seznámit.


Autor: ČTK

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Dnes ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Táboráček: Pošlete děti na záchrannou expedici

Dnes ve 13:30

Praha 1 zve všechny děti ve věku 6–12 let s trvalým bydlištěm v městské části na příměstský tábor. V týdnu 26. – 30. srpna se děti můžou těšit na zábavnou celotáborovou hru, kupu výletů, her a soutěží.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Dnes ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Jeden den hrdinou v parku Přátelství

Dnes v 11:07 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Den dětí s IZS – policisty, hasiči a záchranáři, kteří jsou členy integrovaného záchranného systému, připravuje radnice Prahy 9 v parku Přátelství na Proseku 30. května.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

Včera v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Tip na výlet: Jezero Katlov

Včera ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Včera v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

17. května 2024 ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Další články
Nahoru