Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště

Praha 5 plánuje na hřišti na míčové sporty na Hořejším nábřeží v zimních měsících provozovat ledovou plochu pro veřejnost. Její vybudování spolu s dalšími úpravami hřiště pro radnici za zhruba 36 milionů korun bez DPH provede firma PBW Group. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Součástí prací bude také rekonstrukce parku pro skateboarding nebo zahradní restaurace.

Praha 5 loni ledovou plochu provozovala v areálu základní školy v Jinonicích, dieselový agregát nutný pro provoz plochy však dopoledne vyrušoval děti při výuce a večer hluk z kluziště rušil okolní obyvatele. V nové lokalitě u řeky by s hlukem podle dřívějších vyjádření zástupců radnice neměl být problém.

Vysoutěžená firma podle zadání zakázky vymění stávající povrch hřiště pro míčové sporty tak, aby bylo možné na něm v zimě provozovat kluziště. „Dále dojde k výměně povrchu skateparku a mlatových cest. Součástí předmětu plnění veřejné zakázky je také umístění zahradní restaurace, příslušného zázemí a technického zázemí pro ledovou plochu – vše v lodních kontejnerech upravených pro daný účel," stojí ve věstníku.

V Praze 5 se v poslední době jedná o náhradě za zimní stadion Nikolajka, jehož majitelé oznámili, že v letošní sezoně sportoviště neotevřou. Minulé vedení radnice na magistrátu prosadilo, že město poskytne Praze 5 pozemky v Jinonicích pro vybudování objektu s ledovou plochou, který má uzavřený stadion dočasně nahradit.

Výhledově pak předchozí rada plánovala ve spolupráci se soukromým investorem postavit nový trvalý stadion. Zástupci nového vedení městské části nedávno uvedli, že dočasné kluziště pro sportovní kluby i veřejnost plánují vybudovat co nejdříve a se záměrem nového stadionu se ještě musí podrobně seznámit.


Autor: ČTK

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

5. prosince 2022 ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

5. prosince 2022 ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé. Dojde i na vaření sněhu

5. prosince 2022 v 11:26

Na Staroměstském náměstí si dnes dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 1: Mikulášská s BESIPem

3. prosince 2022 ve 14:23

Mikulášská nadílka s BESIPem je dokonalé spojení bezpečí a mírného rizika v podobně jednoho neposedného člena mikulášské družiny. Společně je můžete potkat na představení nového dopravního hřiště, které se uskuteční 5. prosince od 11 hodin u Ministerstva dopravy za účasti Policie ČR, Městské...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Putování za hvězdou

2. prosince 2022 ve 14:14

Další články
Nahoru