Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště
Ilustrační foto: Freeimages.com

Na Hořejším nábřeží bude kluziště, radnice také opraví hřiště

Praha 5 plánuje na hřišti na míčové sporty na Hořejším nábřeží v zimních měsících provozovat ledovou plochu pro veřejnost. Její vybudování spolu s dalšími úpravami hřiště pro radnici za zhruba 36 milionů korun bez DPH provede firma PBW Group. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Součástí prací bude také rekonstrukce parku pro skateboarding nebo zahradní restaurace.

Praha 5 loni ledovou plochu provozovala v areálu základní školy v Jinonicích, dieselový agregát nutný pro provoz plochy však dopoledne vyrušoval děti při výuce a večer hluk z kluziště rušil okolní obyvatele. V nové lokalitě u řeky by s hlukem podle dřívějších vyjádření zástupců radnice neměl být problém.

Vysoutěžená firma podle zadání zakázky vymění stávající povrch hřiště pro míčové sporty tak, aby bylo možné na něm v zimě provozovat kluziště. „Dále dojde k výměně povrchu skateparku a mlatových cest. Součástí předmětu plnění veřejné zakázky je také umístění zahradní restaurace, příslušného zázemí a technického zázemí pro ledovou plochu – vše v lodních kontejnerech upravených pro daný účel," stojí ve věstníku.

V Praze 5 se v poslední době jedná o náhradě za zimní stadion Nikolajka, jehož majitelé oznámili, že v letošní sezoně sportoviště neotevřou. Minulé vedení radnice na magistrátu prosadilo, že město poskytne Praze 5 pozemky v Jinonicích pro vybudování objektu s ledovou plochou, který má uzavřený stadion dočasně nahradit.

Výhledově pak předchozí rada plánovala ve spolupráci se soukromým investorem postavit nový trvalý stadion. Zástupci nového vedení městské části nedávno uvedli, že dočasné kluziště pro sportovní kluby i veřejnost plánují vybudovat co nejdříve a se záměrem nového stadionu se ještě musí podrobně seznámit.


Autor: ČTK

Historická procházka Prahou 6

Včera ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

Včera v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Den dětí v parku Kampa

30. května 2023 ve 22:40

Ve čtvrtek 1. června budou od 9 hodin připraveny hry pro děti, výtvarné dílny, sumo ring, skákací hrad, skákání přes gumu a spousta další zábavy.

Praha 2: Pohádkový les v altánu na Folimance

30. května 2023 v 18:08

Od 15 do 18 hodin připravila radnice Prahy 2 pro nejmenší děti a jejich rodiče akci s názvem Pohádkový les. Určena je nejen pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče, ale i pro všechny děti, které láká setkání s pohádkovými bytostmi.

V Praze 9 se slaví Den dětí dvakrát

30. května 2023 v 16:18

Den dětí s IZS přilákal v sobotu 27. května do Parku Přátelství stovky malých i velkých návštěvníků. Nenechaly si ujít ukázky práce jednotlivých složek záchranného systému. Hasiči předvedli, jak rychle a v dokonalé souhře dokážou vyprostit z havarovaného auta zaklíněného řidiče. Policisté...

Sobota: Pražský dopravní den dětí

30. května 2023 v 16:03

České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou a Dopravním podnikem hl. m. Prahy, připravily na sobotu 3. června Pražský dopravní den dětí. Centrem dění bude od 9 do 17 hodin nádraží Praha-Braník a jeho okolí. Návštěvníci se mohou těšit na jízdy zvláštních historických vlaků a také na...

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Den dětí Prahy 2 na Jammertalu

30. května 2023 ve 13:01

Od 15 do 18 hodin je pro příznivce skejtu i pohybu vůbec připraveno Skejtové odpoledne, program plný aktivit, soutěží a ukázek. Přijít mohou i úplní začátečníci, kteří se pod vedením profesionálů naučí základy jízdy na „prkně“ a osvojí jednoduché triky.

Další články
Nahoru