Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců
Mural Art v Holešovicích. Foto: Kulturní PR

Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců

V pražských Holešovicích vznikl nový mural, který vytvořila v rámci své umělecké rezidence telavivská dvojice Dede Bandaid a Nitzan Mintz. Do Prahy se izraelští umělci vrátili po pěti letech. V metropoli Česka vznikly už dvě jejich velkoplošné malby na Žižkově – na budově nakladatelství Argo a divadle Ponec.  

Holešovická malba je jejich dosud největší realizací. Fasáda budovy společnosti Daramis na rohu ulice Komunardů a U Průhonu je 20 metrů vysoká a 12 metrů široká. Dílo tvoří báseň Nitzan Mintz, která je doplněná o Dedeho velkoplošnou malbu. Ta zobrazuje obřího opeřence z různých malých objektů inspirovaných městem a jeho proměnou.

„Ráda bych interpretaci textu nechala na každém, kdo půjde kolem a přečte si ho. Pro mě je to ale báseň o lásce a odloučení,“ říká o svém díle Nitzan Mintz. Malba je společným projektem kulturního centra JCC Prague, městské organizace Kreativní Praha a izraelského velvyslanectví.

Umělci Dede Bandaid a Nitzan Mintz tvoří často spolu. Jejich díla je možné vidět zejména v Tel Avivu, ale kromě Prahy také v New Yorku, Berlíně, Lodži nebo v Mexico City. Vystavují i v mezinárodních galeriích.


Autor: red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Dnes ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru