Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců
Mural Art v Holešovicích. Foto: Kulturní PR

Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců

V pražských Holešovicích vznikl nový mural, který vytvořila v rámci své umělecké rezidence telavivská dvojice Dede Bandaid a Nitzan Mintz. Do Prahy se izraelští umělci vrátili po pěti letech. V metropoli Česka vznikly už dvě jejich velkoplošné malby na Žižkově – na budově nakladatelství Argo a divadle Ponec.  

Holešovická malba je jejich dosud největší realizací. Fasáda budovy společnosti Daramis na rohu ulice Komunardů a U Průhonu je 20 metrů vysoká a 12 metrů široká. Dílo tvoří báseň Nitzan Mintz, která je doplněná o Dedeho velkoplošnou malbu. Ta zobrazuje obřího opeřence z různých malých objektů inspirovaných městem a jeho proměnou.

„Ráda bych interpretaci textu nechala na každém, kdo půjde kolem a přečte si ho. Pro mě je to ale báseň o lásce a odloučení,“ říká o svém díle Nitzan Mintz. Malba je společným projektem kulturního centra JCC Prague, městské organizace Kreativní Praha a izraelského velvyslanectví.

Umělci Dede Bandaid a Nitzan Mintz tvoří často spolu. Jejich díla je možné vidět zejména v Tel Avivu, ale kromě Prahy také v New Yorku, Berlíně, Lodži nebo v Mexico City. Vystavují i v mezinárodních galeriích.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru