Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců
Mural Art v Holešovicích. Foto: Kulturní PR

Na holešovické budově je velkoplošná malba izraelských umělců

V pražských Holešovicích vznikl nový mural, který vytvořila v rámci své umělecké rezidence telavivská dvojice Dede Bandaid a Nitzan Mintz. Do Prahy se izraelští umělci vrátili po pěti letech. V metropoli Česka vznikly už dvě jejich velkoplošné malby na Žižkově – na budově nakladatelství Argo a divadle Ponec.  

Holešovická malba je jejich dosud největší realizací. Fasáda budovy společnosti Daramis na rohu ulice Komunardů a U Průhonu je 20 metrů vysoká a 12 metrů široká. Dílo tvoří báseň Nitzan Mintz, která je doplněná o Dedeho velkoplošnou malbu. Ta zobrazuje obřího opeřence z různých malých objektů inspirovaných městem a jeho proměnou.

„Ráda bych interpretaci textu nechala na každém, kdo půjde kolem a přečte si ho. Pro mě je to ale báseň o lásce a odloučení,“ říká o svém díle Nitzan Mintz. Malba je společným projektem kulturního centra JCC Prague, městské organizace Kreativní Praha a izraelského velvyslanectví.

Umělci Dede Bandaid a Nitzan Mintz tvoří často spolu. Jejich díla je možné vidět zejména v Tel Avivu, ale kromě Prahy také v New Yorku, Berlíně, Lodži nebo v Mexico City. Vystavují i v mezinárodních galeriích.


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru