Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na hokejové mistrovství nejezděte autem, apelují na fanoušky organizátoři
Řada fanoušků se na zápasy dopraví metrem, stanice Českomoravská je v sousedství haly. Foto: Petr Hejna / DPP

Na hokejové mistrovství nejezděte autem, apelují na fanoušky organizátoři

Do zahájení očekávaného hokejového svátku, který se bude v Praze konat už potřetí, zbývají necelé tři týdny a zástupci pražského Organizačního výboru Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji i radnice Prahy 9 doporučují fanouškům, aby na zápasy nejezdili auty, ale využili MHD nebo vlaky.  

V průběhu konání hokejového mistrovství světa dojde k výrazným dopravním omezením v okolí O2 areny (na mistrovství má název Praha Aréna, pozn. aut.) a do většiny přilehlých ulic bude vjezd automobilům částečně nebo úplně zakázán. 

„V případě cesty osobním automobilem vás žádáme, abyste využívali především záchytná parkoviště P + R a dále pokračovali na cestě na hokej městskou hromadnou dopravou. Parkovací kapacity budou v okolí arény značně omezeny. Do okolí arény nebude rovněž umožněn vjezd autobusům,“ uvedl místostarosta vysočanské radnice Adam Vážanský (ODS). 

„Chtěl bych místní rezidenty poprosit o jistou míru tolerance a trpělivosti,“ dodal. V uplynulých dnech byli obyvatelé ulic v okolí haly informováni o vjezdových oprávněních v době konání šampionátu.  

„Víme, že to svádí, ale nesnažte se prosím za každou cenu dojet na zápas autem. V lepším případě by se mohlo stát, že nestihnete úvodní buly, uvíznete v koloně nebo nenajdete místo k zaparkování. Pak byste byli ochuzeni o hokejový zážitek,“ řekla ředitelka oddělení dopravy MS IIHF v ledním hokeji Lenka Jiroutová.

V jednotlivých hracích dnech bude v určitém časovém období provoz metra na lince B posílen zavedením pásmového provozu v úseku Smíchovské nádraží – Českomoravská a to s ohledem na počet utkání příslušného dne (2 nebo 3 zápasy).

„Chtěli bychom na fanoušky apelovat, aby pro přepravu do Praha Arény využívali přednostně MHD, zejména metra,“ řekla vedoucí oddělení dopravy Lenka Jiroutová.  Nejbližší stanice k místu konání je Metro B – Českomoravská. Zároveň bude v den finálového zápasu 26. května provoz všech linek prodloužen do jedné hodiny ranní. 

Pořadatelé rovněž doporučují využívat tramvajové spoje do stanice Arena Libeň jih (denní – 7, 8; noční – 92) nebo do stanice Divadlo Gong (denní – 12, 31; noční – 94). Během šampionátu dojde k posílení těchto spojů. 

Autobusy lze dojet do stanice Českomoravská, která bude během Mistrovství světa v ledním hokeji přesunuta do ulice K Moravině (denní – 151, 152; noční – 375) nebo Nádraží Libeň (denní – 136, 177, 182, 183, 195; noční – 913). 

Do Arény je možno především z přilehlých obcí přicestovat také vlakovými spoji Českých drah, jejichž nejbližšími železničními stanicemi jsou Praha – Libeň (ze stanic Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží, Smíchov, Hostivař a Holešovice) nebo Praha – Vysočany (ze stanic Hlavní nádraží a Masarykovo nádraží).O veřejný pořádek, regulace v dopravě a bezpečnost návštěvníků se v Praze budou starat stovky policistů. Ti minulý týden cvičili s figuranty přímo v O2 areně zákroky proti násilným divákům i demonstrantům, kteří se přilepují k ledové ploše či mantinelům. 

O poskytování zdravotnické péče se postará Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy. „Stejně jako při ostatních akcích takovéhoto rozsahu budeme mít přímo na místě připravené naše záchranářské i lékařské posádky. Budou mít k dispozici i zcela novou mobilní ošetřovnu, kde případně poskytneme péči i většímu počtu pacientů,“ uvedl ředitel pražské záchranky Petr Kolouch.


Autor: Jan Puci

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

Dnes v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Další články
Nahoru