dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Na hodinu a půl se pro veřejnost otevře školka, která je od roku 2006 uzavřená
Interiér roky opuštěné školky. Foto: P7

Na hodinu a půl se pro veřejnost otevře školka, která je od roku 2006 uzavřená

Městská část Praha 7 vyhrála letos v květnu dva soudní spory a získala po více než deseti letech přístup do zavřené MŠ U Průhonu. V úterý 10. října se od 16:30 do 18:00 hodin chystá ve školce, kde se zastavil čas, odpoledne otevřených dveří.

Školka bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí. V polovině října zde začnou sondy a další průzkumné práce a budova bude muset být vyklizena. Radnice chce dát lidem poslední příležitost podívat se do malého skanzenu, kde nikdy neskončily Vánoce roku 2006.

Den otevřených dveří v MŠ U Průhonu se uskuteční v úterý 10. října od 16:30 do 18:00 hodin. Přístup bude zajištěn domem v ulici Na Maninách 48.

Mateřská škola U Průhonu byla zavřená od konce roku 2006. Praha 7 tehdy ztratila přístup do vnitrobloku, kde se školka nachází. Uzavření předcházela chyba městské části z roku 1994. Dočasná uzavírka, která měla původně trvat čtrnáct dní, se protáhla na jedenáct let.

Letos v květnu Praha 7 vyhrála občanskoprávní i správní soud a přístup do školky získala zpět.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru