dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Na hodinu a půl se pro veřejnost otevře školka, která je od roku 2006 uzavřená
Interiér roky opuštěné školky. Foto: P7

Na hodinu a půl se pro veřejnost otevře školka, která je od roku 2006 uzavřená

Městská část Praha 7 vyhrála letos v květnu dva soudní spory a získala po více než deseti letech přístup do zavřené MŠ U Průhonu. V úterý 10. října se od 16:30 do 18:00 hodin chystá ve školce, kde se zastavil čas, odpoledne otevřených dveří.

Školka bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí. V polovině října zde začnou sondy a další průzkumné práce a budova bude muset být vyklizena. Radnice chce dát lidem poslední příležitost podívat se do malého skanzenu, kde nikdy neskončily Vánoce roku 2006.

Den otevřených dveří v MŠ U Průhonu se uskuteční v úterý 10. října od 16:30 do 18:00 hodin. Přístup bude zajištěn domem v ulici Na Maninách 48.

Mateřská škola U Průhonu byla zavřená od konce roku 2006. Praha 7 tehdy ztratila přístup do vnitrobloku, kde se školka nachází. Uzavření předcházela chyba městské části z roku 1994. Dočasná uzavírka, která měla původně trvat čtrnáct dní, se protáhla na jedenáct let.

Letos v květnu Praha 7 vyhrála občanskoprávní i správní soud a přístup do školky získala zpět.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru