Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Na historické Nuselské radnici také letos zavlaje tibetská vlajka

Praha 4 se i letos připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, kterou si lidé na celém světě připomínají 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci jejich země. Vyvěšení tibetské je vyjádřením symbolické podpory malému národu, který má, podobně jako Česká republika v minulosti, přímou zkušenost s totalitním režimem a s okupací.

Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí na podporu Tibetu. Na Nuselské radnici ji vyvěsí představitelé městské části 10. března v 10 hodin dopoledne.


Autor: Cen

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru