Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Hanspaulce začalo fungovat zmodernizované sportoviště, přibylo hřiště i šatny
Došlo k výměně sportovního povrchu a mantinelů na fotbalovém hřišti pro malou kopanou. Foto: P6

Na Hanspaulce začalo fungovat zmodernizované sportoviště, přibylo hřiště i šatny

Veřejnosti se tento týden v pondělí otevřelo zmodernizované sportoviště na Hanspaulce v Praze 6, přibylo mimo jiné nové hřiště pro malý fotbal, ohniště nebo šatny. Informoval o tom mluvčí městské části Marek Zeman. Za revitalizaci radnice zaplatila 19 milionů korun, stav původního areálu byl v nevyhovujícím stavu.

Nové hřiště pro malou kopanou nebo streetball, ohniště s altánkem, pítko nebo tribuna. Ale také nové povrchy a oplocení na stávajících sportovištích. To jsou novinky v hanspaulském sportovním areálu, který prošel celkovou revitalizací.

Sportoviště vybudované na Hanspaulce využívá veřejnost, sousední základní škola a místní sokolská jednota. „Proto jsem rád, že se nám podařilo zrealizovat nejen celkovou rekonstrukci, a doplnění o nové víceúčelové hřiště, které bude otevřené pro širokou veřejnost celodenně. Areál bude opět sloužit nejen sportovcům a místním, ale i hanspaulské škole, mateřské školce a Sokolům,“ říká místostarosta Prahy 6 Petr Prokop (STAN), který má v gesci správu majetku.

„Areál byl postaven před sedmnácti lety a poslední větší opravy zde proběhly naposledy před deseti lety. Stav hřišť už v posledních letech nebyl dobrý a rekonstrukce byla potřeba jako sůl,“ doplnil radní pro sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Opravy probíhaly ve dvou etapách. Jako první došlo k výměně sportovního povrchu a mantinelů na fotbalovém hřišti pro malou kopanou. V další fázi došlo na výměnu povrchu u běžecké dráhy, rekonstrukci tenisového hřiště a víceúčelového hřiště s umělým povrchem, které může sloužit pro tenis, nohejbal, volejbal a basketbal nebo pro volný trénink streetballu. Opravou prošlo i zázemí sportoviště a sportovci mají nově k dispozici tři šatny místo dvou. Celý areál také prokouknul díky úpravě dřevin, opravám stávajících tribun a repasi mobiliáře.

Úplnou novinkou je pak vytvoření dalšího hřiště, kde si přes atypické rozměry lze potrénovat malý fotbal a streetball. Toto hřiště je bez nutnosti rezervace volně přístupné veřejnosti, stejně tak jako nově vybudovaný altán s přírodním ohništěm, kde lze pořádat menší pikniky nebo oslavy. V areálu bylo instalováno také pítko. Za revitalizaci areálu městská část Praha 6 zaplatila celkem 19 milionů korun s DPH.


Autor: Alo

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru