dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Na Hájích vyroste u metra samoobslužný parkovací dům pro kola
Pro růžová kola parkovací dům nebude. V rámci bikesharingu je nechávají cyklisté pro další účastníky systému tam, kde se jim zachce. Někdy se dojezd moc nepovede.

Na Hájích vyroste u metra samoobslužný parkovací dům pro kola

V Praze u stanice metra Háje vyroste parkovací dům pro kola. Stát bude 9,5 milionu korun a vejde se do něj více než 100 bicyklů, které budou pod dohledem kamer. ČTK to zjistila z usnesení rady Městské části Praha 11. Podobný samoobslužný systém stojí v Hradci Králové, za rok ho využilo 11 500 cyklistů.

Parkovací dům postaví královéhradecká společnost Tosto za 9,45 milionu korun, zakázku jí na začátku října přidělila ve zveřejněném usnesení rada městské části.

Cyklista kolo uloží na automaticky ovládanou plošinu, a ta ho vyveze a bezpečně uskladní ve speciální kleci na libovolně dlouhou dobu. Za uskladnění se bude platit mincemi, součástí je i kamerový systém.

První parkovací dům pro kola v Česku stojí v Hradci Králové od loňského února, za první rok fungování byl použit ve více než 11 500 případů. Krytý parkovací dům v podobě osmibokého tubusu ze skla a oceli pro 116 kol postavil na Riegrově náměstí u hlavního nádraží Českých drah a zastávek městské hromadné dopravy soukromý investor za přibližně 7,5 milionu korun.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru