Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Hagiboru vzniká nová čtvrť, v rezidenčním projektu byly zkolaudovány první dva domy
Zkolaudované domy projektu Hagibor. Foto: Crestyl

Na Hagiboru vzniká nová čtvrť, v rezidenčním projektu byly zkolaudovány první dva domy

První dva bytové domy rezidenčního projektu Hagibor jsou dokončené. Budovy Alfa a Beta, které dohromady nabízí celkem 168 bytů, prošly v květnu kolaudací a budoucí majitelé se tak brzy mohou začít stěhovat. Informoval o tom Ondřej Micka, mluvčí developerské společnosti Crestyl, která projekt realizuje.

Hagibor vzniká na pomezí Vinohrad a Strašnic, na konci Vinohradské třídy u stanice metra a tramvají. V rámci Hagibor postupně roste celkem pět rezidenčních domů společně se šesti administrativními budovami.

Vše propojí náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede od východu z metra. Náklady na celý projekt překročí devět miliard korun. 

„Jsme rádi, že můžeme začít majitelům předávat první byty v nové unikátní lokalitě přímo u metra Želivského, která nabízí atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí. Nemyslíme jen na budovy samotné, ale na i na celkový veřejný prostor. Dokazuje to i zájem o nabízené byty – téměř všechny jsou totiž prodané, v nabídce jich zbývá již pouze několik,“ uvedl Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. 

Dva bytové domy Alfa a Beta, které vyrostly v rámci první etapy, jsou umístěny ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabízí celkem 168 bytů od 1+kk až po 5+kk, každý z nich s balkonem nebo terasou.

Oba domy mají centrální recepci s ostrahou a nonstop provozem a službami. V přízemí orientovaném do ulice Počernická vznikl také prostor pro obchod či služby.

Pro projekt Hagibor se spojila dvě mezinárodní architektonická studia – Bogle Architects a Ian Bryan Architects (IBA). „V Hagiboru jsme kladli obrovský důraz na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti Michel Desvigne, který vše spojil do jednoho harmonického celku,“ dodal Viktor Peška. 

Michel Desvigne je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.


Autor: Jan Puci

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

V říjnu v Česku ukončilo podnikání 7 394 živnostníků, o 2 632 více, než je letošní průměr

Včera v 08:24

V říjnu zahájilo v České republice živnost celkem 7 110 lidí. Zároveň svou živnost ukončilo celkem 7 394 fyzických osob podnikatelů, nejvíce za dobu, kdy jsou tyto analýzy prováděny. Poprvé od konce roku 2020 v Česku živnostníků ubylo, a to o 284. Vyplývá to z analýzy dat portálu...

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru