Dnes Čtvrtek - polojasno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Hagiboru vzniká nová čtvrť, v rezidenčním projektu byly zkolaudovány první dva domy
Zkolaudované domy projektu Hagibor. Foto: Crestyl

Na Hagiboru vzniká nová čtvrť, v rezidenčním projektu byly zkolaudovány první dva domy

První dva bytové domy rezidenčního projektu Hagibor jsou dokončené. Budovy Alfa a Beta, které dohromady nabízí celkem 168 bytů, prošly v květnu kolaudací a budoucí majitelé se tak brzy mohou začít stěhovat. Informoval o tom Ondřej Micka, mluvčí developerské společnosti Crestyl, která projekt realizuje.

Hagibor vzniká na pomezí Vinohrad a Strašnic, na konci Vinohradské třídy u stanice metra a tramvají. V rámci Hagibor postupně roste celkem pět rezidenčních domů společně se šesti administrativními budovami.

Vše propojí náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede od východu z metra. Náklady na celý projekt překročí devět miliard korun. 

„Jsme rádi, že můžeme začít majitelům předávat první byty v nové unikátní lokalitě přímo u metra Želivského, která nabízí atraktivní bydlení ve stylu moderních metropolí. Nemyslíme jen na budovy samotné, ale na i na celkový veřejný prostor. Dokazuje to i zájem o nabízené byty – téměř všechny jsou totiž prodané, v nabídce jich zbývá již pouze několik,“ uvedl Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl. 

Dva bytové domy Alfa a Beta, které vyrostly v rámci první etapy, jsou umístěny ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabízí celkem 168 bytů od 1+kk až po 5+kk, každý z nich s balkonem nebo terasou.

Oba domy mají centrální recepci s ostrahou a nonstop provozem a službami. V přízemí orientovaném do ulice Počernická vznikl také prostor pro obchod či služby.

Pro projekt Hagibor se spojila dvě mezinárodní architektonická studia – Bogle Architects a Ian Bryan Architects (IBA). „V Hagiboru jsme kladli obrovský důraz na veřejný prostor. Jeho koncepci řídí nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti Michel Desvigne, který vše spojil do jednoho harmonického celku,“ dodal Viktor Peška. 

Michel Desvigne je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.


Autor: Jan Puci

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Poslední letošní akvizicí je Autocentrum Lukáš

Dnes v 10:30

Firma Global Repair Centres, jejímiž spoluvlastníky jsou pojišťovny Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, převzala dne 1. 12. 2023 Autocentrum Lukáš, které provozuje kromě autosalonů a servisů ŠKODA a KIA také servisy značek Volkswagen a Citroen. Jedná se o pátou automotive firmu, kterou...

Vánoční kampaň Letiště Praha láká na vůně dálek

Včera v 11:19

Vůně. Pojí se vzpomínkami, emocemi a lidmi kolem nás. Vůně v sobě nesou různorodé esence spojené s přírodou, obyvateli, historií, architekturou, kulturou, gastronomií nebo místem. Každé místo na světě má vlastní identitu a jedinečnou vůni. Stejně tak i Letiště Václava Havla Praha, kde často začíná...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Další články
Nahoru