Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun
Dožínky na Toulcově dvoře. Foto: archiv

Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun

Pražský Toulcův dvůr v Hostivaři dostane od hlavního města v letech 2022 až 2024 celkem 10,5 milionu korun. Peníze půjdou například na zaplacení péče o zvířata, na péči o areál nebo na aktivity pro veřejnost. Vyplývá to z materiálu, který včera schválili pražští radní.

Toulcův dvůr patří hlavnímu městu, pro které centrum ekologické výchovy provozuje stejnojmenný zapsaný spolek, jenž má areál pronajatý do roku 2046.

Sdružení neziskových organizací nabízí zájemcům praktickou environmentální výuku, pořádá vzdělávací a osvětové akce a snaží se zvýšit ekologické povědomí veřejnosti.

Dotace je určená mimo jiné na péči o zvířata z výukové farmy Noemova archa nebo na zajištění informačního servisu pro návštěvníky včetně provozu infocentra. Spolek z nich zaplatí odbornou péči o areál a jeho cenné biotopy.

Zmíněnou částku bude dvůr od města dostávat postupně, kdy každoročně dostane 3,5 milionu korun, které budou rozděleny do čtyř splátek.

Finance mohou být použity výhradně na činnosti, které jsou uvedeny ve smlouvě s magistrátem, kterému jejich využití musí následně vyúčtovat. Město dvůr finančně podporuje již od roku 2000.

První písemná zmínka o Toulcově dvoře pochází z roku 1362. Posledním zemědělsky hospodařícím majitelem byl František Toulec, podle kterého se dnes jmenuje.

Od 60. let 20. století jej spravoval Státní statek Praha a nyní jej vlastní magistrát. Zapsaný spolek Toulcův dvůr je zastřešující neziskovou organizací, která má čtyři členy.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru