Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun
Dožínky na Toulcově dvoře. Foto: archiv

Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun

Pražský Toulcův dvůr v Hostivaři dostane od hlavního města v letech 2022 až 2024 celkem 10,5 milionu korun. Peníze půjdou například na zaplacení péče o zvířata, na péči o areál nebo na aktivity pro veřejnost. Vyplývá to z materiálu, který včera schválili pražští radní.

Toulcův dvůr patří hlavnímu městu, pro které centrum ekologické výchovy provozuje stejnojmenný zapsaný spolek, jenž má areál pronajatý do roku 2046.

Sdružení neziskových organizací nabízí zájemcům praktickou environmentální výuku, pořádá vzdělávací a osvětové akce a snaží se zvýšit ekologické povědomí veřejnosti.

Dotace je určená mimo jiné na péči o zvířata z výukové farmy Noemova archa nebo na zajištění informačního servisu pro návštěvníky včetně provozu infocentra. Spolek z nich zaplatí odbornou péči o areál a jeho cenné biotopy.

Zmíněnou částku bude dvůr od města dostávat postupně, kdy každoročně dostane 3,5 milionu korun, které budou rozděleny do čtyř splátek.

Finance mohou být použity výhradně na činnosti, které jsou uvedeny ve smlouvě s magistrátem, kterému jejich využití musí následně vyúčtovat. Město dvůr finančně podporuje již od roku 2000.

První písemná zmínka o Toulcově dvoře pochází z roku 1362. Posledním zemědělsky hospodařícím majitelem byl František Toulec, podle kterého se dnes jmenuje.

Od 60. let 20. století jej spravoval Státní statek Praha a nyní jej vlastní magistrát. Zapsaný spolek Toulcův dvůr je zastřešující neziskovou organizací, která má čtyři členy.


Autor: ČTK

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru