Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun
Dožínky na Toulcově dvoře. Foto: archiv

Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun

Pražský Toulcův dvůr v Hostivaři dostane od hlavního města v letech 2022 až 2024 celkem 10,5 milionu korun. Peníze půjdou například na zaplacení péče o zvířata, na péči o areál nebo na aktivity pro veřejnost. Vyplývá to z materiálu, který včera schválili pražští radní.

Toulcův dvůr patří hlavnímu městu, pro které centrum ekologické výchovy provozuje stejnojmenný zapsaný spolek, jenž má areál pronajatý do roku 2046.

Sdružení neziskových organizací nabízí zájemcům praktickou environmentální výuku, pořádá vzdělávací a osvětové akce a snaží se zvýšit ekologické povědomí veřejnosti.

Dotace je určená mimo jiné na péči o zvířata z výukové farmy Noemova archa nebo na zajištění informačního servisu pro návštěvníky včetně provozu infocentra. Spolek z nich zaplatí odbornou péči o areál a jeho cenné biotopy.

Zmíněnou částku bude dvůr od města dostávat postupně, kdy každoročně dostane 3,5 milionu korun, které budou rozděleny do čtyř splátek.

Finance mohou být použity výhradně na činnosti, které jsou uvedeny ve smlouvě s magistrátem, kterému jejich využití musí následně vyúčtovat. Město dvůr finančně podporuje již od roku 2000.

První písemná zmínka o Toulcově dvoře pochází z roku 1362. Posledním zemědělsky hospodařícím majitelem byl František Toulec, podle kterého se dnes jmenuje.

Od 60. let 20. století jej spravoval Státní statek Praha a nyní jej vlastní magistrát. Zapsaný spolek Toulcův dvůr je zastřešující neziskovou organizací, která má čtyři členy.


Autor: ČTK

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Pěší cesta propojí Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím

23. listopadu 2021 v 09:39

První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky.  Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů korun včetně DPH.

Další články
Nahoru