Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun
Dožínky na Toulcově dvoře. Foto: archiv

Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu korun

Pražský Toulcův dvůr v Hostivaři dostane od hlavního města v letech 2022 až 2024 celkem 10,5 milionu korun. Peníze půjdou například na zaplacení péče o zvířata, na péči o areál nebo na aktivity pro veřejnost. Vyplývá to z materiálu, který včera schválili pražští radní.

Toulcův dvůr patří hlavnímu městu, pro které centrum ekologické výchovy provozuje stejnojmenný zapsaný spolek, jenž má areál pronajatý do roku 2046.

Sdružení neziskových organizací nabízí zájemcům praktickou environmentální výuku, pořádá vzdělávací a osvětové akce a snaží se zvýšit ekologické povědomí veřejnosti.

Dotace je určená mimo jiné na péči o zvířata z výukové farmy Noemova archa nebo na zajištění informačního servisu pro návštěvníky včetně provozu infocentra. Spolek z nich zaplatí odbornou péči o areál a jeho cenné biotopy.

Zmíněnou částku bude dvůr od města dostávat postupně, kdy každoročně dostane 3,5 milionu korun, které budou rozděleny do čtyř splátek.

Finance mohou být použity výhradně na činnosti, které jsou uvedeny ve smlouvě s magistrátem, kterému jejich využití musí následně vyúčtovat. Město dvůr finančně podporuje již od roku 2000.

První písemná zmínka o Toulcově dvoře pochází z roku 1362. Posledním zemědělsky hospodařícím majitelem byl František Toulec, podle kterého se dnes jmenuje.

Od 60. let 20. století jej spravoval Státní statek Praha a nyní jej vlastní magistrát. Zapsaný spolek Toulcův dvůr je zastřešující neziskovou organizací, která má čtyři členy.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru